Přejít na obsah
Domů » Gary Woodland vyhrál US Open 2019

Gary Woodland vyhrál US Open 2019

US Open

Gary Woodland vyhrál svůj první major poté, co získal tři rány na US Open 2019 v Pebble Beach.

Woodland, trojnásobný vítěz PGA Tour, si přidal major do svého životopisu, když skončil s výsledkem 13 pod, tři rány před obhájcem titulu Brooksem Koepkou, který se ucházel o historický hattrick US Open.

Justin Rose, který hrál s Woodlandem ve finálovém páru, dokázal zahrát pouze kolo o tři nad par a skončil na sedmi pod par. Bývalý šampion byl dělený na třetím místě s Jonem Rahmem, Xanderem Schauffelem a Chezem Reaviem.

Rory McIlroy hrozil, že bude bojovat o pátý major, ale upadl do nerozhodného výsledku o deváté místo.

Tiger Woods mezitím zakončil turnaj nerozhodně na 21. místě poté, co se neúspěšně vrátil na scénu svého prvního vítězství na US Open v roce 2000.

Slova šampiona US Open

Woodland vedl o dvě rány po 2. kole a jedinou ránu po 3. kole, ale tlak, který se objevil při hře s partnerem Justinem Rosem, se po úvodní jamce posledního kola posunul o podíl na vedení.

Když Rose vyklouzla, byl to Koepka – kdo zahájil poslední kolo o čtyři rány unášené Woodlandem – vyhrál a pak se těsně přiblížil na jednu ránu vedení. Na závěrečných pěti jamkách už ale další birdie nenašel.

A 69 pod par XNUMX stačilo k vítězství na tři rány Woodlandovi, který byl univerzitním basketbalistou, než se soustředil na golf.

"Bylo to zvláštní," řekl Woodland. „Nikdy jsem si nemyslel, že turnaj skončil. Nikdy jsem se nedíval příliš dopředu. Jakmile vešel pat na 18, nechal jsem ze sebe vyjít emoce. Je to tak zvláštní dělat to tady na Pebble Beach. Hrál jsem, abych vyhrál."

Koepka tvoří historii

Koepka se ucházel o to, aby se stal teprve druhým mužem v historii, který zkompletoval hattrick vítězství na US Open.

To bylo zmařeno, ale světová jednička vytvořila kus nechtěné historie jako vůbec první hráč, který v 60. letech odehrál čtyři kola, aniž by vyhrál US Open.

Nyní jsou to druzí místa na Masters i US Open letos na obou stranách vítězství na USPGA Championship z minulého měsíce.