Přejít na obsah
Domů » Hideki Matsuyama vyhrál 2021 US Masters v Augustě

Hideki Matsuyama vyhrál 2021 US Masters v Augustě

Vlajka mistrů

Hideki Matsuyama se stal prvním japonským golfistou, který vyhrál Masters, když se držel vítězství na jednu ránu v Augustě.

Bylo to historické vítězství, protože Matsuyama se nejen stal prvním japonským vítězem US Masters, ale také prvním mužským hráčem z Japonska, který vyhrál major.

V posledním kole za 73, jeden nad par, skončil Matsuyama týden s výsledkem 10 pod par. Stačilo zakončit ránu před Willem Zalatorisem, který zahrál poslední kolo XNUMX pod, aby skončil na druhém místě se snem. Mistři USA Výsledek 2021 při jeho debutu.

Triple-bogey na 16. místě stálo Xandera Schauffeleho jeho šanci na první major, když skončil tři rány suverénně na sedm pod. Byl dělený na třetím místě s bývalým šampionem Masters Jordanem Spiethem.

Mistrovská reakce USA Hideki Matsuyama 2021

"Jsem opravdu šťastný," řekl Matsuyama. „Na zadní devítce mi opravdu nezačaly nervy, bylo to hned od začátku a až do úplně posledního patu.

"Myslel jsem na ně [přátele a rodinu] celou dobu. Jsem opravdu rád, že jsem za ně hrál dobře.

„Doufám, že budu průkopníkem a mnoho dalších japonských hráčů bude následovat a jsem rád, že mohu otevřít stavidla.

„Je vzrušující myslet si, že v Japonsku dnes sleduje mnoho mladých lidí. Doufejme, že za pět, deset let, až budou trochu starší, budou někteří z nich soutěžit na světové scéně."

Jak Matsuyama vyhrál Masters 2021

Sedm pod třetí kolo 65 připravilo Matsuyamu na vítězství. Finálový den začal s výsledkem 11 pod, čtyři rány mimo pole.

Matsuyama se během posledního kola dostal pod 13, než zakolísal a vklouzl do spárů pronásledujícího balíku.

Ale světová 25 Oficiální světové golfové žebříčky měl double bogey na 16., ve stejnou dobu, kdy Shauffele zahrál vlastní trojité bogey, aby předal jiskřičku naděje debutantovi Zalatorisovi.

S náskokem dvou ran, který šel před posledním, si Matsuyama mohl dovolit bogey na 18, aby zapečetil první zelenou bundu a přidal se tak k nejvyššímu amatérskému titulu, který vyhrál v Augustě před 10 lety.

Jon Rahm předvedl nejlepší nedělní kolo se svými 66 pod XNUMX, což ho posunulo na páté místo z celkového hodnocení XNUMX pod.