Přejít na obsah
Domů » Největší golfisté 20. století (6 NEJLEPŠÍCH všech dob)

Největší golfisté 20. století (6 NEJLEPŠÍCH všech dob)

Tiger Woods

Jsme téměř ve čtvrtině cesty současným stoletím a máme dostatek perspektivy, abychom určili největší golfisty 20. století.

Z mnoha skvělých hráčů, kteří stojí za zmínku, jsem určil pouze šest hodných titulu „Největší golfista 20. století“.

Užší seznam golfistů je uveden v pořadí podle jejich kariéry. Koho hodnotíte výše než ostatní v argumentu, kdo je nejlepším hráčem golfu?

1. Harry Vardon

Zakladatel moderní hry, jeho elegantní švih lze dodnes identifikovat jako genezi skvělých švihů současných hráčů.

Na začátku století dominoval hře a vyhrál šest British Opens a jedno US Open. Přihlásil se pouze do tří z nich a ve zbývajících dvou skončil na druhém místě, zatímco v jeho éře neexistoval žádný PGA Championship nebo Masters.

Vardon prodělal ve 32 letech vysilující případ tuberkulózy, který vyústil v trvalé třesy nebo mohl vyhrát deset otevření.

Celosvětová postava během svých nejlepších let se více než kdokoli jiný zasloužil o rozvoj golfu v Americe.

2. Walter Hagen

Ačkoli Hagen nedosáhl proslulosti mimo golfovou komunitu jako ostatních pět, jeho úspěchy byly stejné jako jejich.

Vyhrál 11 majorů: pět turnajů PGA, které se všechny konaly formou zápasů, čtyři British Open a tři US Open. Do jeho 44 let nebyli žádní mistři.

Vyhrál také pět Western Open, mini-major své doby, ekvivalent současného Players Championship.

3. Bobby Jones

Jediný amatér z tohoto užšího výběru Jones dokázal porazit největší profesionály své éry a ze hry odešel ve 28 letech se čtyřmi US Open, třemi British Open a stal se vítězem původního grandslamu.

To přišlo v roce 1930, kdy vyhrál US Open, British Open, US Amateur, British Amateur – úspěch opět nepravděpodobný.

4. Ben Hogan

Hogan, pravděpodobně největší střelec v historii hry, vyhrál devět majorů, kariérní grandslam, 64 PGA Tour turnaje a čtyři US Open, nejtvrdší test golfu, který se hrál během 36-ti jamkového finále.

Mnozí mu připisují i ​​páté US Open. USGA zrušila US Open v roce 1941 kvůli druhé světové válce. Hogan však vyhrál náhradní akci, sponzorovanou USGA a běžící jako národní šampionát, včetně přísné kvalifikace, elitního pole a tradičního Open.

Kariéru mu zkrátilo vážné zranění při autonehodě.

5. Jack Nicklaus

Nicklaus vyhrál 18 majorů (nejvíce v historii), 73 turnajů PGA Tour, byl pětkrát hráčem roku a osminásobným vítězem s nejvyššími penězi.

Toho všeho bylo dosaženo navzdory tomu, že jsme odehráli upravený plán turné a oddali se rodině než golfovému životu.

6 Tiger Woods

Woods vyhrál 15 majorů, 82 turnajů PGA, je 11násobným hráčem roku, 10násobným největším vítězem peněz a možná měl nejkompletnější hru ze všech: síla, údery míčem, scrambling a puttování.

Zranění a rozhodnutí o životním stylu přerušily jeho cestu k rekordu majorů, což se zpočátku zdálo nevyhnutelné. Lze však tvrdit, že Tigerova nejproduktivnější kariéra se odehrála v 21st století.

Tiger zatím ovládl první část 21st století, stejně jako byl jedním z největších golfistů 20. století.

Další skvělí hráči století: Gene Sarazen, Sam Snead, Byron Nelson, Arnold Palmer, Gary Player, Tom Watson, Seve Ballesteros byli všichni skvělí hráči se skvělými příběhy.