Přejít na obsah
Domů » Jon Rahm si vítězstvím na DP Tour Championship vydělá 5 milionů dolarů

Jon Rahm si vítězstvím na DP Tour Championship vydělá 5 milionů dolarů

Jon Rahm

Jon Rahm vydělal 5 milionů dolarů poté, co vyhrál v sezóně končící DP Tour Championship a Race To Dubai a skončil jako golfista číslo jedna na European Tour.

Španěl Rahm odrazil bývalého vítěze Tommyho Fleetwooda, aby vyhrál $3 miliony DP Tour Championship na The Earth Course v Dubaji.

Tento výsledek také znamenal, že skončil jako on Evropské turné golfista roku 2019 – a vydělal mu další 2 miliony dolarů na odměnách.

"Je opravdu tak těžké uvěřit, že někteří z největších šampionů v evropském a španělském golfu nedokázali za pouhé tři roky dosáhnout toho, co já," řekl Rahm. "To je to, do čeho se opravdu nedokážu vžít."

Pouze Seve Ballesteros z jeho kolegů Španělů dokázal dokončit sezónu jako evropská jednička.

"Sergio (Garcia) byl léta skvělým španělským šampionem, vítězem majoru," dodal Rahm. „Ollie (José María Olazábal), dvojnásobný vítěz Major Championship. Miguel Ángel (Jiménez) také odvedl skvělou práci. Alvaro Quiros vyhrál tuto událost.

"Tolik skvělých hráčů v celé historii Španělska, kteří měli šanci, ale nedokázali ji." Jen je těžké to uvést na pravou míru, abych věděl, že od Sevea jsem další, kdo to zvládne. Mohu to vyjádřit slovy, ale nezdá se mi, že by to byla pravda. Je těžké tomu uvěřit.

"Seve tam nebyl nejklidnější, měl nějakou vášeň." Stejně tak Ollie, oba to dělají a není na tom nic špatného.

„Někteří z největších šampionů ve všech sportech jsou vášniví lidé, kteří projevují frustraci, když ji mají, a dávají najevo své štěstí, když ji mají. Myslím, že to není nic špatného. Ve skutečnosti věřím, že je to dobrá věc, protože to je to, co mě dnes dostalo na posledních pár jamkách.“

Pět hráčů stále bojovalo o korunovaci evropské jedničky pro rok mířící do DP Tour Championship, ale bylo ponecháno na Rahmovi a Fleetwoodovi, aby si to vybojovali v dramatický poslední den.

Rahm měl během posledního kola šest ran před Fleetwoodem, ale nakonec musel potopit nervózní putt na poslední, aby zpečetil vítězství na jednu ránu.

Rahm skončil s náskokem 483.6 bodů před Fleetwoodem v průběžném hodnocení sezóny.

Bylo to pro Rahma třetí vítězství na European Tour v sezóně, když také triumfoval na Irish Open a jeho domácím turnaji Open de Espana.

Rahm se také radoval z vítězství na PGA Tour v roce 2019, když vyhrál turnaj Zurich Classic of New Orleans, ironicky se opět umístil na druhém místě Fleetwood.