Přejít na obsah
Domů » Lee Westwood vyhrál v roce 2020 titul Race To Dubai

Lee Westwood vyhrál v roce 2020 titul Race To Dubai

Lee Westwood získal potřetí v kariéře titul Race To Dubai poté, co skončil druhý v sezóně končící European Tour, DP World Tour Championship.

Westwood byl také korunován vítězem European Tour Order of Merit v letech 2000 a 2009.

Sedmačtyřicetiletý Angličan prokázal, že v něm na turné zbývá spousta života, když jeho druhé místo v DP World Tour Championship stačilo na to, aby Westwood získal celosezónní titul.

Matt Fitzpatrick si připsal vítězství v závěrečném podniku sezóny a na hřišti Earth Course v Dubaji skončil přes týden pod 15.

Westwood se propadl o 14 ránu na XNUMX pod par, což byl výsledek, který mu stačil na to, aby si to vysloužil 2020 Závod do Dubaje titul.

Předvedl Američana Patricka Reeda, který vedl bodovací listinu do závěrečného turnaje, ale po třetím místě na DP World Tour Championship skončil s výsledkem 13 pod.

S odkazem na restrukturalizovanou sezónu kvůli koronaviru Westwood řekl: „Byla to bizarní sezóna z mnoha důvodů.

„European Tour odvedlo neuvěřitelnou práci, aby od července znovu nabralo sezónu a pořádalo turnaje každý týden.

"Je to už 20 let, co jsem tam seděl ve Valderramě, abych vyhrál Řád za zásluhy, jak tomu bylo tehdy."

"Už to není snazší, nemládnu." Měl jsem trochu problémy se zády a tento týden mě to málem stálo – v pondělí jsem nevěděl, jestli budu hrát.

„Prostě si užívám hraní golfu proti těmto skvělým mladým hráčům – tyto děti jsou teď tak dobré. Matt se cítí, jako by tu byl léta, ale stále je mu něco přes 20 a skončil tam jako profík.“

Westwoodovo druhé místo znamená, že se posunul na 36. místo v soutěži Oficiální světové golfové žebříčky.