Přejít na obsah
Domů » Suzann Pettersenová jmenována kapitánkou Solheim Cupu 2023

Suzann Pettersenová jmenována kapitánkou Solheim Cupu 2023

Suzann pettersen

Suzann Pettersenová byla jmenována kapitánkou týmu Evropy na Solheim Cupu pro rok 2023 a povede úřadující mistryně ve Finca Cortesin ve Španělsku.

Nor Pettersen byl stálicí evropského týmu jako hráč a nahrazuje Catrionu Matthewovou, která vedla tým k vzájemným vítězstvím nad Spojenými státy.

Pettersen zahrála vítězný pat v prvním z těch v Gleneagles v roce 2019 a byla jednou z Matthewových asistentek, když Evropa úspěšně bránila Solheimův pohár s vítězstvím v klubu Inverness.

Pettersen se nyní poprvé ujme kapitánské pozice ve Finca Cortesin ve španělské Andalusii od 22. do 24. září 2023.

Co řekla Suzann Pettersen, kapitánka Solheim Cupu:

"Jsem prostě nadšený, že jsem byl jmenován kapitánem Solheim Cupu, je to největší čest mé kariéry," řekl Pettersen.

„Moje nejlepší golfové vzpomínky jsou ze Solheim Cupu. Jste tam se svými spoluhráči, přáteli a všichni pracujete na jednom cíli. Bojujete za své přátele a sdílíte neuvěřitelně vzácné chvíle.

„Od svého debutu v soutěži před 19 lety jsem hrál s mnoha skvělými kapitány a pod nimi. Každý Solheim byl zvláštní svým vlastním způsobem. Navazujete přátelství na celý život a vzpomínky, na které nikdy nezapomenete.

„Každý kapitán je jiný a přináší na stůl své jedinečné dovednosti. Velmi se těším, že do této role vnesu své zkušenosti a budu tvrdě pracovat v průběhu příštích 22 měsíců na obhajobě poháru na španělské půdě.

Pětinásobný vítěz Solheim Cupu

Pettersen vyhrála 21 titulů během své hráčské kariéry na turné a hrála v devíti Solheim Cupech.

Pětkrát byla součástí vítězné strany, včetně toho, když zahrála vítězný pat na posledním greenu v Gleneagles po návratu z porodu.

Alexandra Armas, výkonná ředitelka Ladies European Tour, dodala: „Jsme potěšeni, že Suzann přijala roli kapitánky pro Solheim Cup 2023.

„Už téměř 20 let je srdcem a duší evropského týmu a s 21 body získanými z devíti startů její rekord mluví sám za sebe.

"S její vášní pro Solheim Cup, její láskou ke hře golfu a soutěžním zápalem bude inspirací pro tým a fanoušky po celém světě."

Kredit: Suzann Pettersen / X