Ugrás a tartalomra
Kezdőlap » Lee Westwood megnyeri a 2020-as Race To Dubai címet

Lee Westwood megnyeri a 2020-as Race To Dubai címet

Lee Westwood pályafutása során harmadszor szerezte meg a Race To Dubai címet, miután második lett a szezonzáró European Tour versenyen, a DP World Tour Championshipen.

Westwoodot 2000-ben és 2009-ben is megkoronázták a European Tour Érdemrend nyertesével.

A 47 éves angol bebizonyította, hogy rengeteg élet maradt benne a túrán, mivel a DP World Tour-bajnokság második helye elég ahhoz, hogy Westwoodnak megszerezze az egész szezonra szóló címet.

Matt Fitzpatrick megszerezte a győzelmet a szezon utolsó versenyén, és a hét alatt 15 alatt végzett a dubai Earth Course versenyen.

Westwood egy lövéssel lesodródott 14-nél alacsonyabb pariméternél, ami elég volt ahhoz, hogy megszerezze a helyezést 2020 Race To Dubai cím.

Lehúzta az amerikai Patrick Reed-et, aki a döntőbe vezető pontlistát vezette, de kimaradt, miután harmadikként végzett a DP World Tour-bajnokságon 13 év alatt.

A koronavírus miatt átstrukturált szezonra utalva Westwood azt mondta: „Sok okból bizarr szezon volt.

„Az European Tour hihetetlen munkát végzett annak érdekében, hogy júliustól ismét felpörögjön a szezon, és minden héten versenyek legyenek.

„Húsz éve, hogy ott ültem Valderramában, hogy elnyerjem az Érdemrendet, mint akkoriban.

„Nem lesz könnyebb, nem leszek fiatalabb. Volt egy kis hátproblémám, és ez majdnem került a héten – hétfőn még nem tudtam, hogy játszani fogok-e.

„Élvezem a golfozást ezekkel a nagyszerű fiatal játékosokkal – ezek a gyerekek most olyan jók. Matt úgy érzi, évek óta itt van, de még mindig a 20-as évei közepén jár, és profiként végzett.”

Westwood második helyével a 36. helyre lépett előre Hivatalos golf világranglista.