Kezdőlap » A PGA Tour mely golfeseményei nyerik a legnagyobb díjakat?

A PGA Tour mely golfeseményei nyerik a legnagyobb díjakat?

PGA túra

A PGA Tour története 1916-ig nyúlik vissza, és több mint egy évszázada világszínvonalú golfszórakozást biztosít. De melyik PGA Tour eseményei vannak a legnagyobb nyereményekkel?

A PGA könnyen a legnépszerűbb golftúra a bolygón, amit az olyan rendezvényeken kínált hatalmas pénztárcák is tükröznek, mint pl. A játékosok bajnoksága és a A Masters.

Bőven van lehetőség a győzelemre is, hiszen 48 esemény van a pályán 2021-2022 PGA Tour naptár. Ahogy el tudja képzelni, ez rengeteg pénzkereseti lehetőséget rejt magában.

Nem csoda, hogy Tiger Woods több mint 120 millió dollárt keresett az évek során. A golfozók mindenekelőtt a sport iránti változhatatlan szenvedélyük miatt játszanak, de az anyagi jutalom egyre inkább kívánatos.

Ezt szem előtt tartva, olvasson tovább, hogy részletesen áttekintse a PGA Tour golfeseményeit a legnagyobb nyereményekkel.

Az öt legjobb PGA Tour verseny a pénzdíjak alapján

A PGA Tour golfozói könnyedén élvezhetik a legnagyobb nyereménytárcákat a túra során, és egyetlen golfliga sem igazán közeledik. Hogy a dolgokat perspektívába helyezzük, a teljes nyeremény 2021-22-ben eléri majd az 500 millió dollárt. Tekintse meg alább az öt legjobban fizető verseny bontását:

Tour Championship (18 millió dollár)

Általában „ötödik főnek” tartják, bár nem hivatalosan, a Túra bajnokság A szezonzáró a PGA Tour legjövedelmezőbb eseménye, a nyertes kasszája 18 millió dollár. A győztesek a FedEx Kupát is megkapják, míg a PGA Tour 60 legjobb játékosa között csaknem 30 millió dollár oszlik meg.

A játékosok bajnoksága (3.6 millió dollár)

Bár a játékosok bajnoksága nem jelentős, a verseny sokkal nagyobb nyereményalappal rendelkezik, mint a The Masters vagy a US Open.

A nyertesek 3.6 millió dollárt kapnak az összesített 16.4 millió dolláros nyereményalapból, amivel a második helyen áll a PGA Tour pénzdíjas rangsorban.

Masters/PGA bajnokság/FedEx St. Jude bajnokság/BMW bajnokság (2.7 millió dollár)

A vita kétségtelenül leghíresebb golfbajnoksága, a The Masters ismét megnövelte nyereményalapját a 2021–2022-es szezonra, és 2.7 millió dolláros nyereményt kínált a nyertesnek.

Játszott az ikonikusban Augusta Nemzeti Golfklub, a második helyezettek megosztják a fennmaradó 12.3 millió dollárt.

A PGA bajnokságA teljes nyereményalap is 15 millió dollárra nőtt, így a nyertesek további 2.7 millió dollárt kaptak.

Két másik esemény, a FedEx St. Jude Championship és a BMW Championship szintén 2.7 millió dolláros díjazást és 15 millió dollár összdíjazást tartalmaz.

Mind a négy bajnokság holtversenyben a harmadik helyen áll, 2.7 millió dollárral.

US Open (2.25 millió dollár)

Tiger Woods kimaradt a 2022-es US Openen, de még mindig több oka volt a játékosoknak, hogy élvezzék, különösen a 2.25 millió dolláros nyertes díja.

Matt Fitzpatrick volt az, aki átvette a győztesek díját és a US Open 12.5 millió dolláros pénztárcájával a negyedik a rangsorban.

WGC Dell Technologies Match Play/The Genesis Invitational/Arnold Palmer Invitational/The Memorial (2.16 millió dollár)

A PGA Tour négy eseménye holtversenyben az ötödik helyen áll, a győztes 2.16 millió dolláros nyereménye pedig elérhető.

Mind a WGC Dell Technologies Match Play és a A Genesis Invitational a 12-2021-es szezonban összesen 2022 millió dollárral növelték meg a nyereményt. Eközben a Arnold Palmer Meghívó és a Az emlékmű megtartják szemet gyönyörködtető, 2.16 millió dolláros nyertes nyereményeiket.

Hogyan élvezheti még jobban a PGA Tour

Félreértés ne essék, lenyűgöző tudni a PGA Tour során felkínált legmagasabb díjakat, de legtöbbünknek, egyszerű halandóknak nincs esélye rá, hogy valaha is a kezünkbe kerüljön.

Ehelyett más módokat kell keresnünk a PGA Tour élvezetének és megbecsülésének fokozására.

Természetesen a professzionális golfozók akció közbeni nézése az egyik legjobb módszer, bár nehéz lehet jegyet szerezni, különösen olyan eseményekre, mint a The Masters.

Sok golfrajongó a sportfogadások felé fordul, hogy fokozza a versenyek nézésének izgalmát. A golffogadásban a lehetőségek végtelenek, az alapok pedig egyszerűen megtanulhatók.

Olvasson a gyakori fogadási típusokról, ajánlatokról és tippekről a dedikált oldalon golffogadási útmutatók hogy újabb dimenziót adjon a PGA Tour élvezetének.

Miért a PGA Tour az arany standard a professzionális golfban?

A PGA Tourról szóló ennyi beszéd mellett könnyen elfelejthetjük, hogy vannak más golftúrák is. Bár lehetnek minőségi pályáik és versenyeik, a PGA Tourt nem lehet felülmúlni.

Ez a professzionális golf végleges aranystandardja, amely a legjobb pályákat, a legnagyobb díjakat és a legtehetségesebb golfozókat tartalmazza.

Az is jó, hogy egyes események, például a The Masters meghívják a golfozókat más túrákról, például az európai körversenyről.

Ily módon a PGA Tour rajongóinak is van néhány alkalma minden évben, hogy megnézzék, hogyan teljesítenek a golfozók az Atlanti-óceán túlpartján.