Ugrás a tartalomra
Kezdőlap » Suzann Pettersen a 2023-as Solheim Kupa csapatkapitányát nevezte ki

Suzann Pettersen a 2023-as Solheim Kupa csapatkapitányát nevezte ki

Suzann pettersen

Suzann Pettersent nevezték ki a Team Europe 2023-as Solheim-kupa kapitányának, és ő vezeti a regnáló bajnokot a spanyolországi Finca Cortesinben.

A norvég Pettersen játékosként az európai csapat egyik legerősebb tagja volt, és helyettesíti Catriona Matthew-t, aki a csapatot az Egyesült Államok felett aratott győzelmekre vezette.

Pettersen 2019-ben a Gleneaglesben az elsőben süllyesztette el a győztes puttot, és Matthew egyik asszisztense volt, amikor Európa sikeresen megvédte a Solheim-kupa győzelmével az Inverness Clubban.

Pettersen 22. szeptember 24. és 2023. között először a spanyolországi Andalúziában található Finca Cortesin kapitányi posztját tölti be.

Amit Suzann Pettersen, a Solheim Kupa kapitánya mondott:

„Egyszerűen nagyon örülök, hogy a Solheim-kupa kapitányává neveztek ki, ez pályafutásom legnagyobb megtiszteltetése” – mondta Pettersen.

„A legjobb golfemlékeim a Solheim-kupától származnak. Ott vagy a csapattársaiddal, a barátaiddal, és mindannyian egy célért dolgozol. Harcolsz a barátaidért, és hihetetlenül értékes pillanatokat osztasz meg.

„Sok csodálatos kapitánnyal játszottam együtt és irányítása alatt, mióta 19 évvel ezelőtt debütáltam a versenyen. Minden Solheim különleges volt a maga módján. Életre szóló barátságokat kötsz, és olyan emlékeket kötsz, amelyeket soha nem fogsz elfelejteni.

„Minden kapitány más, és egyedi képességeit hozza le az asztalra. Nagyon várom, hogy tapasztalataimat felhasználhassam a szerepkörben, és keményen dolgozhassak a következő 22 hónapban, hogy megvédhessem a kupát spanyol földön.”

Ötszörös Solheim Kupa-győztes

Pettersen játékoskarrierje során 21 címet nyert turnén, és kilenc Solheim-kupában játszott.

Öt alkalommal volt a győztes oldal tagja, többek között akkor, amikor a győztes puttot az utolsó greenen tartotta Gleneaglesben, miután visszatért a gyermekszülés után.

Alexandra Armas, a Ladies European Tour vezérigazgatója hozzátette: „Örülünk, hogy Suzann elfogadta a 2023-as Solheim Kupa kapitányi posztját.

„Majdnem 20 éve ő az európai csapat szíve és lelke, és a kilenc meccsen szerzett 21 pontjával önmagáért beszél.

„A Solheim Kupa iránti szenvedélyével, a golfjáték iránti szeretetével és a versenytüzével inspirációt jelent majd a csapatnak és a szurkolóknak szerte a világon.”

Kép jóváírás: Suzann Pettersen / Twitter