Ugrás a tartalomra
Kezdőlap » Mitől olyan egyedi a The Masters a sportnaptárban?

Mitől olyan egyedi a The Masters a sportnaptárban?

Augusta National The Masters

Itt a Masters, a 2022-es golfszezon első nagy tornája. De mi teszi a The Masterst egyedivé és a sportnaptár egyik legkedveltebb eseményévé?

Minden versenyző, aki az április 7-i torna megkezdése előtt lefelé halad a híres Magnolia Lane-en, szívesen kézbe veszi a keresett zöld kabátot.

Jon Rahm, Justin Thomas és Cameron Smith a kedveltebb nevek közé tartozik a Masters 2022 esélyei.

A verseny egyedisége miatt azonban köztudottan nehéz győztest kiválasztani a Masters fogadási piacáról.

De mi az, ami a rangos versenyben olyan különlegessé teszi – nemcsak a golfozó közösségen belül, hanem a tágabb értelemben vett sportvilággal?

Erre a kérdésre nincs egy konkrét válasz, ezért olvass tovább, miközben áttekintünk néhány okot, amiért a Masters nem hasonlít senkihez…

A kurzus

A MasTers ez az egyetlen a négy fő közül, amelyet minden évben ugyanazon a pályán játszanak, és semmi sem hasonlít a gyönyörű Augusta Nationalhoz, amikor az azáleák és magnóliák teljes virágzásban vannak a tavaszi napsütésben.

A rövid autóút a Magnolia Lane-en, a sportvilág talán leghíresebb felhajtóján, elhaladva a legendás ösvény két oldalán szegélyező 60 páratlan magnóliafa alatt, mielőtt az Alapítók köre és a fehér Augusta National klubház találkozik vele. borzongás végig a gerincen.

A Georgia-alapú kurzus nemcsak a világ egyik legrangosabb és legikonikusabb kurzusa, hanem az egyik legnehezebb is.

A hosszan tartó ötösöktől, a kutyás par négyesektől és a hírhedt Amen Cornertől az Augusta National mindennel rendelkezik, és a vezetők egy pillanat alatt kapitulálhatnak.

A Kiszámíthatatlanság

Ez szépen elvezet bennünket a következő ponthoz – a Mesterek egyedi, kiszámíthatatlanságához.

Tekintettel a hatalmas nyomásra, amely a mesterek ereje csúcsán való szereplésével jár, és a pálya véget nem érő kihívásait, a tornát nagyon gyakran a pálya bal oldaláról nyerik meg.

Eltekintve Dustin Johnson győzelme a Masters 2020-as megújításán, amely novemberben, furcsa körülmények között zajlott le, általában egy esélytelen, aki az Augusta élén áll ki.

Hideki Matsuyama lett tavaly a Masters első japán győztese, 40/1-ről győzött, valamint Tiger Woods (2019), Sergio Garcia (2017) és Danny Willet (2016) csak néhány az elmúlt évek sokkoló győztese közül.

A Hagyományok

Egy olyan tornán, amely ugyanolyan rangot hordoz, mint a Masters, nem meglepő, hogy hagyományokkal teli.

A játékosok számára a kocsifelhajtó, a klubház, a labdák átugrása a tavon a 16. lyuknál edzés közben és a háromnegyedes verseny csak néhány a hagyományok közül, amelyeken részt vehetnek a hét folyamán.

Azok a szerencsések, akik elég szerencsések a Masters megnyeréséhez, a sport egyik legnagyobb hagyományában vesznek részt – bejuthatnak az exkluzív Bajnokok öltözőjébe, és egy jövedelmező zöld kabátba öltöztetik, amihez a sportvilágban máshol nincs párja.

Aztán a következő évben a címvédő megvendégeli a Bajnokok Vacsoráját, amikor visszatérnek Augustába – egykori győztesekkel körülvéve kiválasztanak egy menüt egy étkezéshez, és még beszédet is tartanak, ami talán idegesítőbb, mint magán a tornán játszani.

A mobiltelefonok indoklása miatti betiltásától kezdve a hihetetlenül olcsó ételek-italokig – amelyek több mint két évtizede nem drágultak – még hagyományai vannak azoknak a szerencséseknek, akiknek sikerült jegyet szerezniük a Mesterekre.

ÖSSZEFÜGGŐ: Hogyan nézhetem a The Masters élő közvetítését