Скокни до содржината
Почетна » Отворен пренос во живо во Хјустон од 2022 година (Како да ГЛЕДАТЕ голф на PGA Tour)

Отворен пренос во живо во Хјустон од 2022 година (Како да ГЛЕДАТЕ голф на PGA Tour)

Хјустон Опен

Отвореното првенство во Хјустон во 2022 година се одржува од 10 до 13 ноември на теренот за голф Меморијал Парк. Гледајте пренос во живо на Хјустон Опен на целото дејство од настанот PGA Tour.

Хјустон опен се одржува на теренот за голф Меморијал Парк во Тексас и е дел од 2022/23 Сезона на PGA турнеја.

Турнирот е дел од PGA Tour од 1948 година кога Бајрон Нелсон стана првиот победник во историјата.

Џејсон Кокрак е бранител на титулата по победата во 2021 година.

Други поранешни победници се Боби Лок, Џони Палмер, Арнолд Палмер, Ли Елдер, Гери Плеер, Кертис Стрејнџ, Кори Павин, Рејмонд Флојд, Џеј Хас, Фред Фанк, Пејн Стјуарт, Дејвид Дувал, Стјуарт Еплби, Роберт Аленби, Фред Парови, Виџеј Синг, Адам Скот, Пол Кејси, Ентони Ким, Фил Микелсон, Џеј Би Холмс и Иан Полтер.

Можете да гледате пренос во живо и да ја гледате целата драма која се одвива во текот на четирите дена од Хјустон Опен.

Каде да го гледате Хјустон Отворен пренос во живо и детали за емитување

Главни радиодифузери:

Соединетите Американски Држави и Канада - Голф канал, ESPN +, КБС & Ен-Би-
Обединето Кралство - Скај Спорт

Други земји:

Албанија – Еуроспорт
Ерменија – Еуроспорт
Австралија – Кајо
Азербејџан – Еуроспорт
Белорусија – Еуроспорт
Босна – Еуроспорт
Бугарија – Еуроспорт
Хрватска – Еуроспорт
Кипар – Еуроспорт
Чешка – Дискавери и Еуроспорт
Данска – Еуроспорт
Естонија – Еуроспорт
Грузија – Еуроспорт
Грција – Дискавери и Еуроспорт
Унгарија – Еуроспорт
Израел – Еуроспорт
Италија – Еуроспорт
Казахстан – Еуроспорт
Косово – Еуроспорт
Киргистан – Еуроспорт
Латвија – Еуроспорт
Литванија – Еуроспорт
Македонија – Еуроспорт
Малта – Еуроспорт
Молдавија – Еуроспорт
Црна Гора – Еуроспорт
Норвешка – Еуроспорт
Португалија – Еуроспорт
Романија – Еуроспорт
Русија – Еуроспорт
Србија – Еуроспорт
Словачка – Еуроспорт
Словенија – Еуроспорт
Јужна Африка – Супер спорт
Таџикистан – Еуроспорт
Турција – Дискавери и Еуроспорт
Украина – Еуроспорт
Узбекистан – Еуроспорт

Хјустон отворен формат и распоред за голф

Хјустон опен ќе се игра во четири кола / 72 дупки на теренот за голф Меморијал Парк.

  • Ден 1 – четврток, 10 ноември
  • Ден 2 – петок, 11 ноември
  • Ден 3 – сабота, 12 ноември
  • Ден 4 – недела, 13 ноември

Турнирот носи награден фонд од 8,400,000 УСД.