2022 Nedbank Golf Challenge во живо пренос (Како да ГЛЕДАТЕ)

Гледајте ја целата акција од голф предизвикот Nedbank 2022 година во живо.

Гледајте ја целата акција од голф предизвикот Nedbank 2022 година во живо.

Недбанк голф предизвик

Недбанк голф предизвикот за 2022 година се одржува од 10 до 13 ноември. Гледајте а Недбанк голф предизвик пренос во живо на целата акција од настанот DP World Tour.

Недбанк голф предизвикот е најнов Настанот на DP World Tour и се одржува во клубот Gary Player Country Club во Sun City во Јужна Африка.

Турнирот, познат како Африкански мајор, за прв пат се одржа во 1981 година и сега е во 40-тата година од поканиот настан организиран од Гери Плеер.

Томи Флитвуд е актуелен шампион кој ја освои титулата во 2019 година на Недбанк голф предизвик.

Други поранешни победници на настанот се Севе Балестерос, Бернхард Лангер, Иан Вуснам, Ник Фалдо, Колин Монтгомери, Ник Прајс, Ерни Елс, Серџо Гарсија, Ретиф Гусен, Џим Фјурик, Тревор Имелман, Хенрик Стенсон, Мартин Кајмер, Томас Бјорн, Вилет, Марк Лајшман, Алекс Норен, Бренден Грејс и Ли Вествуд.

Можете да гледате пренос во живо и да ја гледате целата драма која се одвива во текот на четирите дена од Предизвикот за голф Недбанк.

Каде да го гледате Недбанк голф предизвик и детали за емитување

Главни радиодифузери:

Соединетите Американски Држави и Канада - Голф канал
Обединето Кралство - Скај Спорт

Други земји:

Австралија – Фокс спортс
Белгија/Холандија – Ziggo Sport
Чешка / Унгарија / Романија – голф канал CZ
Кина – iQiyi
Франција – Канал за голф СР
Германија/Австрија/Швајцарија – XYZ Sports
Хонг Конг - Сега ТВ
Исланд – Стод2
Индија – Golf.tv
Јапонија - WOWOW
Кореја – JTBC Golf
Латинска Америка – Golf.tv
Малезија - Астро
Блискиот Исток – Golf.tv
Нов Зеланд - ТВ Скај
Португалија – Спорт ТВ
Скандинавија – ТВ3 спорт
Сингапур - Star Hub
Јужна Африка – Супер спорт
Шпанија – Мовистар Плус
Тајван - Спортска екипа
Тајланд - голф канал

Формат и распоред за предизвик за голф на Недбанк

Недбанк голф предизвикот ќе се игра во текот на четири кола / 72 дупки во клубот Гери Плеер Кантри во Сан Сити во Јужна Африка.

  • Ден 1 – четврток, 10 ноември
  • Ден 2 – петок, 11 ноември
  • Ден 3 – сабота, 12 ноември
  • Ден 4 – недела, 13 ноември

Недбанк голф предизвик носи награден фонд од 6,000,000 американски долари.