Андреа Ли: Што има во торбата

Што има во чантата на Андреа Ли?

Поглед на поставената чанта на Андреа Ли.

Андреа Ли

Андреа Ли ја освои својата прва LPGA турнеја кога ја освои титулата во Portland Classic во септември 2022 година. Поглед на Андреа Ли: Што има во торбата.

Американецот Ли го постигна последниот круг од шест под исто ниво за да победи Портланд класик со еден истрел за нејзиниот момински успех на Турнеја LPGA.

Нејзините 19 помалку од вкупното ниво на курсот Колумбија Еџвотер Макан, виде дека Ли заврши со една предност пред Даниела Даркеа во Портланд за нејзината прва победа на ниво на елитната турнеја.

Ли беше ѕвезда на аматерската игра пред да стане професионален, вклучително и квалификациите и правењето рез на Отвореното првенство на САД за жени во 2014 година во Пајнхарст кога имаше само 15 години.

Во 2019 година, таа беше рангирана како водечки аматер во светот и собра повеќе победи како колеџ играч на голф за Универзитетот Стенфорд од кој било друг играч.

Ли ја доби својата картичка LPGA Tour во 2020 година, но се бореше да има влијание и падна на Epson Tour во 2022 година, освојувајќи го Casino Del Sol Golf Classic во април.

Ли беше рангиран на 74. место во Рангирање на Rolex за Светскиот поредок за голф за жени пред победата и скокна на 52-то место во светот.

Што има во торбата Андреа Ли (на Portland Classic во септември 2022 година)

возачот: Callaway Epic Speed ​​(9 степени) (Прочитајте го Прегледот)

Шуми: Callaway Mavrik (3-дрво и 5-дрво) (Прочитајте го Прегледот)

Хибриди: Callaway Apex UW (4-хибрид, 21 степени) и Callaway Mavrik (5-хибрид, 23 степени)

Пегли: Callaway Apex (5-железо до пичинг клин) (Прочитајте го Прегледот)

Клинови: Callaway Jaws (54 степени и 60 степени) (Прочитајте го Прегледот)

Стапач: Odyssey White Hot OG Putter (Прочитајте го Прегледот)

Топка: Callaway Chrome Soft X