Пренос во живо од серијата Aramco Team Jeddah (Како да ГЛЕДАТЕ)

Гледајте ги сите активности од серијата Aramco Team Series Jeddah во 2022 година во живо.

Начини за гледање на Aramco Team Series во живо од Royal Greens Golf and Country Club.

Знаме на серијата на тимот на Арамко

Тимската серија на Aramco во Њујорк за 2022 година ќе се одржи од 10 до 12 ноември во клубот Royal Greens Golf and Country Club во Саудиска Арабија. Гледајте го преносот во живо на Aramco Team Series Jeddah од целата акција.

Тимската серија на Арамко за прв пат се играше во 2021 година кога беше додадена на Дами европска турнеја календар и продолжи со пет настани во 2022 година.

Настаните се одржаа во Бангкок, Лондон, Сотогранде во Шпанија и Њујорк и овој турнир е финале на серијата во Џеда.

Тимската серија на Арамко Џеда се игра во голфот и кантри клубот Ројал Гринс во Саудиска Арабија.

Пиа Бабник е актуелен шампион по победата на инаугуративниот настан во Џеда во 2021 година.

Турнирот има интересен формат со тројца професионалци кои се здружуваат заедно со еден аматер во тимскиот настан. Професионалците исто така играат за да бидат крунисани како победник на севкупниот турнир.

Можете да гледате пренос во живо и да ја гледате целата драма која се одвива во текот на четирите дена од серијата Aramco Team Series Jeddah.

Каде да ја гледате серијата Aramco Team Series Jeddah за пренос во живо и детали за емитување

Главни радиодифузери:

Соединетите Американски Држави и Канада - Голф канал
Обединетото Кралство и Ирска - Скај Спорт

Други земји:

Алжир - Спортски канал во Дубаи
Австрија – Sky Sport & Golf.de
Австралија – Фокс спортс
Бахреин - спортски канал во Дубаи
Белгија – Discovery+ и GOLFTV
Чад - спортски канал во Дубаи
Кина – голф канал Кина
Коморските Острови
Чешка – О2 ТВ Спорт
Данска – Discovery+ и GOLFTV
Џибути - спортски канал во Дубаи
Египет - Спортски канал во Дубаи
Финска – Нелонен и Рууту
Франција – Канал за голф Франција
Германија – Sky Sport, Skysport.de и Golf.de
Исланд – Стод 2
Иран - спортски канал во Дубаи
Ирак - спортски канал во Дубаи
Италија – Discovery+ и GOLFTV
Јордан - Спортски канал во Дубаи
Кувајт - Спортски канал во Дубаи
Либан - спортски канал во Дубаи
Либија - спортски канал во Дубаи
Мавританија - спортски канал во Дубаи
Мароко - Спортски канал во Дубаи
Холандија – Discovery+ и GOLFTV
Нов Зеланд – SPARK
Норвешка – Discovery+ и GOLFTV
Оман - Спортски канал во Дубаи
Палестина - спортски канал во Дубаи
Катар - спортски канал во Дубаи
Саудиска Арабија - спортски канал во Дубаи
Сомалија - спортски канал во Дубаи
Јужна Кореја – SPOTV
Шпанија – Movistar Golf & Teledeporte Andalucia TV
Судан - спортски канал во Дубаи
Сирија - спортски канал во Дубаи
Шведска – Discovery+ и GOLFTV
Швајцарија – Sky Sport & Golf.de
Тајланд – TrueSports
Тунис - спортски канал во Дубаи
ОАЕ - Спортски канал во Дубаи
Јемен - Спортски канал во Дубаи

Формат и распоред за голф од серијата Aramco Team Series Jeddah

Тимската серија на Арамко Џеда ќе се игра во три кола / 56 дупки во голфот и кантри клубот Ројал Гринс во Саудиска Арабија.

  • Ден 1 – четврток, 10 ноември
  • Ден 2 – петок, 11 ноември
  • Ден 3 – сабота, 12 ноември

Турнирот носи вкупен награден фонд од 1,000,000 американски долари.