Најдобри терени за голф во Бирмингем

Најдобрите терени за голф за играње во и околу Бирмингем

Најдобрите места за играње во Бирмингем и најдобрите терени за голф.

Најдобри терени за голф во Бирмингем

Сакате да ги играте најдобрите терени за голф во Бирмингем или во близина во Мидлендс? GolfReviewsGuide.com ги избира врвните терени за играње во Бирмингем.

Централно лоциран и достапен од поголемиот дел од Англија, лесно е да се види зошто луѓето го сакаат Бирмингем како град. Од култура и начин на живот до спорт од врвна класа, има сè.

Голф во Бирмингем се многу дел од тоа со најдобрите од најдобрите место на Светската турнеја на Рајдер Купот и ДП што мора да го играат многу голфери нагоре и надолу низ земјата.

Нашите најдобри избори за најдобрите терени за голф во Бирмингем се:

Мелодијата

Несомнениот скапоцен камен во круната кога се во прашање терените за голф во Бирмингем, Мелодијата се издвојува многу понапред од кое било друго место во областа.

За почеток, ова е курс кој беше домаќин на Рајдер Купот – едно од најголемите натпревари во светскиот голф – не помалку од четири наврати во 1985, 1989, 1993 и 2002 година.

Камбанаријата исто така беше домаќин на бројни настани од европската турнеја, од Лада англиски голф класик во 1979 година до неодамна Британски мајстори во 2022.

Камбанаријата не е само хотел и одморалиште со 4 ѕвезди, туку е дом на три терени во форма на теренот Брабазон, PGA National и Дерби, како и седиштето на Здружението на професионални голфери.

Brabazon е изборот на понудените курсеви и е најдобро забележан по 4-тата дупка преку вода што може да се вози par-10.

И гласи: Целосен преглед на Камбанаријата

Голф клуб Сатон Колдфилд

Голф клуб Сатон Колдфилд е релативна реткост во регионот.

Со историја што датира од 1889 година, не е изненадување што Сатон Колдфилд се смета за толку високо.

Почетниот распоред со девет дупки беше проширен од Алистер Мекензи и сегашниот распоред е во игра од 1934 година.

Ретко видено, 5-тата, 6-та и 7-та дупка се трио последователни пар-3 на овој тест. Настрана, тој се издвојува од толпата како еден од најдобрите терени за голф во Бирмингем.

Голф-клуб шумата Арден

Хотел Forest of Arden и Country Club е на кратко возење од аеродромот во Бирмингем и идеално лоциран од пристапна гледна точка.

Курсот е дом на две патеки со 18 дупки дизајнирани од Доналд Стил, Арден кој е изборот на парот и Ејлсфорд.

Патеката Арден трипати беше домаќин на британскиот Мастерс од 2003 до 2005 година и на Отвореното првенство на Англија од 1993 до 1996 година.

Курсевите се дел од одморалиштето на хотелот Мериот, кое може да се пофали со голем хотел, спа центар и е идеален за луксузни паузи.

Голф-клуб Ладбрук Парк

Дизајниран од Хари Колт, Парк Ладбрук е еден од неопеаните терени во регионот и нуди сериозен тест за секој играч на голф.

Колт може да ги наведе Портруш, Литам Сент Ана и Вентворт меѓу неговите дизајни, а теренот со паркови со дрвја што го смислил во Ладбрук Парк е врвна класа.

Лоциран во Солихал, паркот Ладбрук всушност бил создаден од членовите на голф клубот Робин Худ откако биле протерани од земјата на која играле.

Сега е просперитетен клуб за членови и еден од најпопуларните терени за голф во Бирмингем.

Голф клуб за копт Хит

Рангиран како топ 100 клуб од страна на Националниот клуб голфер, Копт Хит има богата историја која датира од 1907 година кога курсот првпат бил создаден.

За да се подвлече колку е посебна оваа песна, таа е создадена од комбинација на Хари Вардон и Хари Колт.

Повеќе од 100 бункери се наоѓаат околу курсот Копт Хит, кој се наоѓа во Ноул, Солихал, и честопати бил домаќин на Регионалните квалификации за Отворено првенство.

Секоја година, Копт Хит е домаќин на трофејот Питер МекЕвој, кој е отворен турнир за елитни помлади момчиња и девојчиња од целата земја. Џастин Роуз и Ли Вествуд се поранешни победници.