Најдобри терени за голф во Флорида

Најдобрите терени за голф за играње на патување во Флорида.

Најдобрите патеки за играње на Флорида и најдобрите терени за голф.

TPC Sawgrass

Сакате да ги играте најдобрите терени за голф во Флорида? GolfReviewsGuide.com ги избира врвните терени за играње во Флорида.

Соншајн држава е главна туристичка дестинација во САД. Светски познатите плажи, еверглејдс и домот на Дизни Ворлд ја направија Флорида популарна и кај Американците и кај интернационалците.

Обожавателите на голф нема да најдат недостиг на терени за избор во државата Флорида, дестинација која нуди низа различности.

Изборот на многу е TPC Sawgrass, сепак, ние ќе ги заокружиме нашите најдобри избори за најдобрите терени за голф во Флорида со подлабок поглед.

1. TPC Sawgrass

TPC Sawgrass

TPC Sawgrass, изградена во 1980 година, се наоѓа на брегот на Атлантикот, југоисточно од Џексонвил и е дом на една од најпознатите дупки за голф.

Местото може да се пофали со два беспрекорни терени за голф, теренот за стадион и теренот Dye's Valley, и двата се дизајн на Пит Дај.

TPC Sawgrass е домаќин на Шампионат за играчи секоја година на ПГА турнеја и иконскиот остров зелен на 17-та дупка на стадионот Курс е познат низ целиот свет.

Овој курс се протега на 7,245 јарди со пократки маици до игли достапни за помалку способните возачи.

2. Национален Трамп Дорал Мајами

Трамп Дорал

на Трамп Национален голф одморалиште Дорал во Мајами е една од врвните голф дестинации за државата Флорида.

Главен наслов во ова луксузно одморалиште на теренот за голф е теренот со потпис познат како „Синото чудовиште“, наречен така поради сите опасности од вода кои чинат мозочен удар.

Овој легендарен терен за голф е речиси исто толку влажен како Флорида Еверглејдс. Всушност, овој курс, кој беше редовен PGA пред претседателството на Доналд Трамп, има вода на секоја дупка.

Дополнително на курсот за потпис, Дорал има уште четири курсеви за вкупно пет. Сите тие се јамки со 18 дупки кои ветуваат дека ќе го задржат секој турист или посетител на дестинацијата за голф зафатен со денови.

3. Arnold Palmer's Bay Hill Club & Lodge

Беј Хил

Лоциран во близина на Орландо, домашниот курс на Арнолд Палмер е Беј Хил. Клубот е отворен за членови на клубот или регистрирани гости на Bay Hill Club & Lodge.

Има три терени на местото, патека со 9 дупки познат како Charger, а потоа и курсеви со потпис на клубот. Курсот Шампион/Челинџер со 18 дупки, кој се појавува на турнејата PGA, е патека што го одзема здивот и е создадена од самиот Палмер.

Секој кој има доволно среќа да игра Беј Хил ќе се обиде да ги имитира напорите на ѕвездите на PGA Tour кои успеаја во Арнолд Палмер покана.

4. Семинол голф клуб

Голф клуб Семиноле

Голф клубот Семинол, лоциран во Џуно Бич, Флорида, е прекрасен клуб кој Доналд Рос го дизајнирал во 1929 година. Подоцна оваа деценија, клубот ќе ја прослави својата стогодишнина.

Нејзините признанија постојано го прават централен дел на многу топ листи, без разлика дали за Флорида или за САД како целина.

За многумина може да биде изненадување што клубот првпат беше домаќин на телевизиски настан дури во 2020 година.

Место за чист играч на голф, овој терен има многу заробени песочни дини и вид на зеленило што ќе го фрустрира голферот што не размислува. Сепак, сите ќе уживаат во неверојатната глетка на теренот за голф кој остана тајна со децении.

5. PGA National Resort & Spa

Национален PGA

Ако барате дестинација за голф во државата Флорида, тогаш Палм Бич Гарденс PGA National Resort & Spa има доволно дупки за да ве држи зафатени со денови.

Има пет терени со 18 дупки на ниво на првенство, вклучувајќи го и Шампионот. Овој терен за голф е најдоброто што може да го понуди PGA National Resort & Spa, терен кој е домаќин на Honda Classic на PGA Tour.

Дополнителни на Шампион се The Fazio, The Squire, The Palmer и The Estate - сите курсеви со 18 дупки во PGA National.

Тој беше домаќин на Рајдер Купот во минатото, на USPGA шампионат, и неколку сениорски PGA шампионати.

Целата локација на одморалиштето вклучува 339 хотелски соби и девет ресторани/салони.