Најдобри терени за голф во Ајдахо

Најдобрите терени за голф за играње на патување во Ајдахо.

Најдобро рангираните места за играње во Ајдахо и најдобрите терени за голф.

Најдобри терени за голф во Ајдахо

Сакате да ги играте најдобрите терени за голф во Ајдахо? GolfReviewsGuide.com ги избира врвните терени за играње во Ајдахо.

5 Common Cat Behaviours And What Th...
5 Common Cat Behaviours And What They Mean

Кога повеќето луѓе мислат на Ајдахо, што мислат за Боис Стејт Бронкос, кои уживаа во неколку солидни фудбалски сезони во последната деценија.

Сепак, голфот треба да биде на радарот за овој северозапад Соединети Држави државата исто така.

Ако барате голф на северот на Ајдахо, фер е да се каже дека подобро е да се стремите за мај до октомври. Ако гледате на југот на Јута, тогаш очекувајте многу поширок опсег.

Очигледно, во оваа северна држава важат проблемите со сезонската сезона додека ги разгледуваме нашите топ-пет избор на најдобрите терени за голф во Ајдахо.

Нашите најдобри избори за најдобрите терени за голф во Ајдахо се:

1. Кружејќи го голф-клубот Равен

Кружни голф клуб Равен

Има нешто што звучи малку застрашувачко за гавранот што кружи. Се наоѓа во близина на Ворли, Ајдахо, на Кружни голф клуб Равен е веднаш преку границата од Спокејн (ГЕГ).

Ова задоволство par-72 првпат беше отворено во 2003 година. Курсот дизајниран за Џин Бејтс е казино-курс, а блиските атракции го вклучуваат казиното Coeur d'Alene. Всушност, племето Coeur d'Alene поседува и управува со Circling Raven.

Областа околу голф клубот ќе биде опишана како мочуришта, шуми и пасишта. Во овој регион има многу езера, но, за разлика од некои делови на САД, голфот едноставно не е достапно во овој постуден и северен регион во текот на целата година.

Изгласан како голф Дигест топ 100 терен, ако го барате најдоброто што може да го понуди малата држава Ајдахо, тогаш Circling Raven е нашата врвна препорака.

2. Gozzer Ranch Golf and Lake Club

Gozzer Ranch Golf and Lake Club

Сместено на југ од Coeur d'Alene, Ајдахо, и веднаш до Харисон Слау, теренот за голф на Gozzer Ranch Golf and Lake Club отворена во 2007 година.

Том Фазио, добро познат архитект во светот на дизајнот на терените за голф, го направи предизвикувачкиот терен како пар-72 афера со застрашувачка должина од 7,317 јарди.

Должината мери многу други курсеви во државата. Но, со блиските планини и поглед на езерото, овој живописен терен прекрасно игра во дивината на границата на Ајдахо и наскоро ќе заборавите на должината.

Ако планирате патување во Ајдахо што ја вклучува оваа дестинација за голф, тогаш блискиот Спокејн веднаш над границата Ајдахо/Вашингтон најверојатно ќе биде вашата најдобра залог за голем аеродром.

Овој курс постигна некои големи признанија во својот краток век - не е премногу изненадувачки со оглед на еминентниот статус на дизајнерот Фацио во светот на голфот.

Курсот во Gozzer Ranch Golf and Lake Club беше бр. 28 во 2017 и 2018 година на топ 100 на Golf Digest.

3. Кантри клуб Blue Lakes

Кантри клуб Сини езера

Меѓу постарите места за голф во Ајдахо, теренот во Кантри клуб Сини езера датира од 1948 година.

Овој терен за голф во Твин Фолс, Ајдахо е пар-72, но со должина од само 6,474 јарди и ја нагласува прецизноста и кратката моќ на играта малку повеќе од вашата долга игра.

Архитектот Френсис Л. Џејмс почина во раните 1950-ти, но неговото достигнување сè уште ги импресионира модерните голфери.

Сместени блиску до реката Змија и со прекрасни кањони во областа, голферите можат да очекуваат неверојатна глетка. За разлика од некои курсеви во Ајдахо, ова е оној што исто така можете да очекувате да биде отворен во зимските месеци.

Доживејте нешто историско со овој безвременски курс што беше изграден пред средината на минатиот век.

4. Голф на Jug Mountain Ranch

Бокал планински ранч голф

Се наоѓа во близина на McCall, Бокал планински ранч голф е во западен Ајдахо.

За меѓународен аеродром што ќе ве приближи до овој терен за голф, можеби ќе треба да го користите Меѓународниот аеродром Спокејн (GEG) иако има помал аеродром во Боис.

Курсот со 18 дупки на планинскиот ранч Југ е напор пар-72. Доналд Нот ја дизајнираше предната деветка во 2004 година и тогаш теренот првпат се отвори за игра.

Две години подоцна, во 2006 година, тој ја дизајнираше задната деветка и тогаш местото стана полна патека со 18 дупки. Должината на оваа патека со врски со планинско поставување е умерена 7,287 јарди.

Нудејќи спектакуларен поглед додека играте голф, атракција во близина ја вклучува Националната шума Пајет. Не треба да се пропушти, сезоната на голф на ова место е помеѓу мај и октомври.

Признанијата во неодамнешното минато вклучија топ-25 препораки за вредност во сите Соединетите Држави.

5. Голф во долината на сенка

Голф во долината во сенка

Сместено на север од Boise, Голф во долината во сенка првпат беше отворен во 1973 година. Голферите кои сакаат да играат на овој јавен терен за голф може да очекуваат пар-72 со 6304 јарди.

Сместени во близина на Шафер Бут, истакнат планински врв и рекреативна област во регионот, патниците во Долината на сенки кои бараат главен аеродром можат да ги користат Портланд (PDX), Спокејн (GEG) или Солт Лејк Сити (SLC) и да очекуваат, ако сакате извини за игра на зборови, долго возење.

Самиот аеродром Боис е поблиску, но има само умерено сервисиран аеродром.

К. Едвард Троут го дизајнираше теренот, господин кој почина во 2019 година на 92-годишна возраст.

Локален омилен, курсот се наоѓа во подножјето со планини во далечината. Заработи репутација во областа Boise како „Најдоброто од долината на богатствата“ во многу прилики и повеќето играчи на голф од областа брзо би го навеле како одличен терен по објективна вредност.