Најдобри терени за голф во Лас Вегас

Најдобрите терени за голф за играње на патување во Лас Вегас.

Најдобрите патеки за играње во Лас Вегас и најдобрите терени за голф.

Најдобри терени за голф во Лас Вегас

Сакате да ги играте најдобрите терени за голф во Лас Вегас? GolfReviewsGuide.com ги избира врвните терени за играње во Лас Вегас.

Во Лас Вегас не врне многу дожд и секако не нуди многу погледи на океанот. Сепак, државата сè уште е преплавена со многу атракции за туристите.

Казината има изобилство во Невада, но најголемиот град во пустинската и планинската држава, исто така, има добар дел од терени за голф во пошироката област, како и дворови од појасот како Вин голф клуб.

Можеби врвното извлекување во Вегас секогаш ќе биде забавниот ноќен живот што го нуди таканаречениот „Град на гревот“.

Но, за оние кои сакаат да измешаат голф во нивните одмори, има пет терени кои мора да се играат, а сите се на разумна оддалеченост од градот.

Сите тие нудат бујна зелена боја која едноставно нема да ја најдете на повеќето други места во овој топол и сушен регион и се меѓу најдобрите терени за голф во Лас Вегас.

1. Голф во Shadow Creek

Голф терен за сенка Крик

Крик од сенка, без сомнение, е еден од најдобрите курсеви што ги нуди Лас Вегас. Тоа е дестинација за забава на MGM Resorts.

Курсот, кој е дизајниран од Том Фазио, се издвојува по својот висок квалитет. Сè уште многу млад курс, тој првпат беше отворен само во 2008 година во позадина на национален парк кој го одзема здивот.

Познатиот терен за голф е северно од градот Лас Вегас на околу 15 минути, користејќи го автопатот Great Basin.

Како дел од MGM Resorts International, гостите на 15 хотели во Лас Вегас можат да играат во Shadow Creek и „приватна лимузина ќе ве транспортира до и од вашиот состанок, а по пристигнувањето, вашиот личен кадифе ќе ве поздрави и води низ искуството со голф никогаш не заборавај." Амин на тоа.

2. Голф клуб Којот Спрингс

Голф клуб Којот Спрингс

на Голф клуб Којот Спрингс, продаден како „Искуство со потпис на Џек Никлаус“, се наоѓа на околу 50 минути северно од Лас Вегас.

Понов курс, ова предизвикувачко и добро одржувано место има драматични планински погледи на хоризонтот.

Од отворањето во 2008 година, Којот Спрингс е тест за голфери од сите способности. Тоа е напор од 7,471 јарди од задните маици со пократка опција од 5,359 јарди доколку сакате да уживате во вашиот круг.

Има многу опасности од водата на оваа патека со 18 дупки со не помалку од 11 езера кои влегуваат во игра. Ова место, исто така, може да се пофали со импресивен објект за вежбање со 13 целни зеленило и сеопфатна површина од 22 хектари за вежбање.

3. Голф во Палм Вали

Голф во Палм Вали

Palm Valley, сместена во северозападниот дел на Лас Вегас, е нашата главна препорака за трите курсеви во Лас Вегас кои го сочинуваат Голф Самерлин група.

Со Националниот парк Red Rock Canyon на западниот хоризонт, Palm Valley е надгледувана од планините Ла Мадре.

Курсот нуди брилијантен тест кој понекогаш е поврзување во стил, додека во други времиња шуми, додека патеките се обложени со високи борови дрвја.

Курсот е затегнат од нивните гранки, покрај 68-те бункери што можат да се најдат на овој прекрасно дизајниран напор на Били Каспер и Грег Неш, курс што е извонредно негуван од отворањето во 1989 година.

Ова секако не е најдолгиот тест што ќе го најдете. Задните маици собираат вкупно 6,706 јарди, што го прави краток курс во однос на некои други во областа.

Тоа треба да ги направи оние кои не го сметаат растојанието за возење за нивна силна страна делумно на ова место.

4. Шпански Треил Кантри клуб

Шпански Треил Кантри клуб

Роберт Трент Џонс Јуниор ги создаде терените за голф на Шпански Треил Кантри клуб пред нивното отворање во 1984 година.

Овој клуб, кој нагласува „рамнотежа, темпо, конзистентност и релаксација“, се наоѓа југозападно од Лас Вегас, јужно од авенијата Тропикана и западно од булеварот Јужен Виножито.

Сметано за големо достигнување на само четири милји од ноќното светло на Вегас Стрип, Шпанската патека е место кое мора да се игра за секој љубител на голф кој го посетува Лас Вегас.

5. Голф клуб Ангел Парк

Голф клуб Ангел Парк

Голф клуб Ангел Парк е модерно место со повеќе терени за голф кои се наоѓаат во западниот дел на Лас Вегас. Клубот нуди неверојатни погледи на Националниот парк Red Rock Canyon и долината Лас Вегас.

Арнолд Палмер ги дизајнираше 36-те дупки што ќе ги најдете во овој голф клуб: теренот Палм беше отворен прв во 1989 година, а планинскиот терен беше следен во 1990 година.

Дополнителниот курс за ставање исто така беше отворен во 1990 година и курсот Cloud Nine отворен во 1993 година.

Курсот за палма е изборот, можеби игра на зборови на дрвото и името на Арнолд Палмер.

Распоредот на овој курс не е долг, но се состои од умерени до тешки површини за поставување, злобно позиционирани песочни бункери и точки 3 кои обезбедуваат вистински тест.