Најдобри терени за голф во Њујорк

Најдобрите терени за голф за играње на патување во државата Њујорк

Најдобрите патеки за играње во Њујорк и најдобрите терени за голф.

Бетшип Блек

Сакате да ги играте најдобрите терени за голф во државата Њујорк? GolfReviewsGuide.com ги избира најдобрите терени за играње во Њујорк.

Многумина кои се упатуваат кон државата Њујорк размислуваат за Нијагарините водопади, силните светла на големите градови, Емпајер Стејт Билдинг и иконската Статуа на слободата.

Вистина е дека Њујорк ги нема истите центри за голф што ќе ги најдете на западниот брег или дури и надолу во Флорида. Делумно затоа што очекувањата за сонце во Њујорк едноставно не се исти како за сончевите колеги.

Сепак, Њујорк не треба да се занемари кога се во прашање одморите со голф. Регионот има многу да им понуди на голферите, вклучително и некои од најпознатите патеки во североисточните делови на САД.

Ги избравме нашите врвни препораки и најдобрите терени за голф во Њујорк, почнувајќи од Bethpage.

1. Bethpage Black Course

Бетшип Блек

на Бетпејџ Црниот курс е историски терен за голф со 18 дупки во близина на градовите Бетпејџ и Фармингдејл - и еден од најтешките во САД.

Курсот par-71, Bethpage Black е најдобриот курс во област позната по местата од врвна класа. Со вкупно 7,468 јарди, тој е чудовиште и доаѓа со предупредувачки знак уште пред да се испразните.

Bethpage Black беше домаќин на USPGA шампионат неодамна во 2019 година и исто така го постави УС Опен во 2002 и 2009 година. Исто така беше домаќин на редовен Настани PGA Tour.

Bethpage Black ќе биде домаќин на Рајдер Купот во 2025 година е јасно зошто ова е едно од терените за голф кога се одржуваат големи настани за голф во Њујорк.

Овој терен за голф е дел од државниот парк Бетпејџ, кој се наоѓа на Лонг Ајленд источно од Њујорк, кон Монтаук. Ако избирате аеродром со оваа дестинација на ум, или аеродромот ЛаГардија или ЏФК ќе се справат добро.

2. Голф клуб Шинекок Хилс

Шинекок Хилс голф

Шинекок Хилс голф клуб, голф клуб во стил на врски лоциран на Лонг Ајленд, се наоѓа во близина на автопатот 27 помеѓу Големиот залив Пеконик и Атлантскиот Океан.

Честопати, курсевите со стил на врски се потесно поврзани со Обединетото Кралство. Сепак, Шинекок Хилс се смета за еден од најголемите примери на овој стил, се разбира насекаде во светот.

Местото веќе беше домаќин на УС Опен вкупно пет пати, вклучувајќи го и неодамнешниот опен во 2018 година, кој го освои Брукс Коепка.

Во иднина, Отвореното првенство на САД во 2026 година исто така ќе се одржува во Шинекок.

Долгиот курс par-70 беше дизајниран имајќи ја предвид природната топографија на областа. Има 7,440 јарди од најдолгите маици, но традиционално игра на околу 6,900 јарди од пократките маици.

Не треба да се пропушти поради неговото место во историските книги, се смета дека Шинекок Хилс е најстариот голф клуб во САД, кој е основан во 1891 година.

3. Оук Хил Кантри клуб

Оук Хил Кантри клуб

Оук Хил Кантри клуб се наоѓа во Рочестер, Њујорк и е формиран во 1901 година, давајќи му здрава историја што докажува дека курсот бил популарен во текот на неколку децении.

Местото има одржано бројни престижни турнири во својата историја, вклучувајќи го Отвореното првенство на САД во 1984 година, Отвореното првенство на САД во 1989 година, Купот Рајдер во 1995 година, Аматерскиот куп на САД од 1998 година, шампионатот PGA во 2003 година, шампионатот PGA за сениори од 2008 година и првенството на USPGA во 2013 година.

Источниот курс е напор на ниво од 70, кој изнесува вкупно 7,145 јарди во должина. Во меѓувреме, западната патека е малку помалку тестирана за должина на возење со само 6,649 јарди.

Ридот на славните, да не се помешаме со Куќата на славните, е атракција на овој курс. Д-р Џон Р. Вилијамс, член на Oak Hill, имал идеја во 1956 година засекогаш да се сеќава на оние поединци кои придонеле за играта на голф.

4. Клуб за голф со крилести стапала

Крилест ногарски голф клуб

Крилест ногарски голф клуб, која е основана во 1921 година и отворена во 1923 година, брзо се приближува на својата стогодишнина.

Редовен на PGA турнејата и како домаќин на голем турнир, овој приватен терен за голф се наоѓа во Мамаронек, Њујорк, предградие североисточно од Њујорк.

Традицијата и извонредноста го означуваат ова прекрасно место, кое го вклучува Западниот терен од 7,264 јарди, кој има тесни патеки, груби трошоци за мозочен удар и тешки бункери.

Западниот курс го организираше Отвореното првенство на САД во шест наврати, најново во 2020 година кога Bryson DeChambeau беше победник. Исто така, го организираше првенството USPGA во 1997 година.

Источниот курс од 6,750 јарди е прикажан во два Отвореното првенство на САД за жени како и првиот сениор опен на САД. Понатаму, Аматерскиот настан на САД во 2004 година се одигра на двата курса што клубот има да ги понуди.

Додека е приватно, ако ви се даде можност да преговарате за крилестите стапала, тогаш искористете ја целосно.

5. Голф терен Ван Кортланд Парк

Ван Кортланд парк голф

Теренот за голф Van Cortlandt Park е на кратко растојание од Менхетен во Северен Бронкс.

Не е изненадувачки што може да се пофали со поранешната Њујорк Јенки, Бејб Рут, како и меѓу нејзините поранешни членови.

Назначено како најстар јавен терен за голф во градот, ова место има високи резултати за пристапност. Покрај тоа што е јавен терен за голф, Ван Кортланд е блиску до масовен превоз. Тоа секако е различно од многу места што беа испитани во оваа листа.

Стивен Кеј го дизајнираше овој курс, со темелно реновирање завршено дури во 2008 година.

Ако сте во Њујорк и навистина не барате да излезете во селски клуб на периферијата, тогаш можеби ќе ви треба излет до Бронкс.