Скокни до содржината
Почетна » Најдобри чевли за голф 2022 година

Најдобри чевли за голф 2022 година

Footjoy Tour Алфа голф чевли

Барате нови чевли за голф за 2022 година? Најдобрите чевли за голф за 2022 година се избрани во потесниот круг на GolfReviewsGuide.com.

Разгледавме некои опции што можете да ги додадете во вашата облека за голф оваа година со поглед на новите изданија кои привлекуваат внимание. Од без шилести до шилести, ги издвојуваме најдобрите нови чевли за голф.

Прочитајте ги најдобрите чевли за голф GolfReviewsGuide.com за 2022 година. Можете исто така да ги дознаете врвни голф возачи за 2022 година, најдобрите голф-шуми за 2022 година, најдобри голф хибриди за 2022 година, најдобрите железа за голф за 2022 година, најдобрите голф-клинови за 2022 година, најдобри нови носачи за 2022 година, Најдобрите топчиња за голф за 2022 година најдобри далечина за 2022 година.

Голф чевли FootJoy Fuel

Footjoy Fuel Golf чевли

FootJoy создаде чевел што обезбедува стил, удобност и предности во изведбата - а сето тоа го прави моделот идентичен кај машките, женските и јуниорските опции.

Чевлите без шилци имаат набиен надворешен ѓон кој нуди влечење докажано на сите површини, вклучително и влажни или влажни услови. Надворешниот ѓон е во голема мера базиран на FootJoy Pro SL.

Обувките Fuel исто така имаат мост за стабилност кој обезбедува поддршка на средината на стапалото во текот на замавнувањето, како и претерана платформа.

Синтетичкиот горен дел е водоотпорен и има површина за бришење за лесна нега, додека средниот ѓон Stratolite EVA обезбедува странична потпора на патеката.

И гласи: Целосниот преглед на чевлите на FootJoy Fuel

Under Armour HOVR Drive 2 голф чевли

Under Armour HOVR Drive 2 Shoes

Обувките Drive 2 HOVR се втората генерација на популарниот дизајн и Under Armour извлекоа уште повеќе придобивки од перформансите од овој нов модел од 2022 година.

Тие вклучуваат што Под Армур се однесуваат како HOVR поставување и амортизирање, кои не само што обезбедуваат удобност на патеката, туку нудат пренос на енергија преку лулашката.

Обувките за голф Drive 2 имаат и обликувана потпетица за подобрена потпора и вклопување и обликувано EVA подножје за дополнителна поддршка.

Надворешниот ѓон од TPU е издржлив и вклучува шила со ротациона отпорност на UA од понизок профил за подобрена влечна сила додека се лулате до вашата максимална брзина на палење. Има и стратешки поставен штитник за пети со 3D принт за дополнителна издржливост и заштита.

И гласи: Целосниот преглед на чевли за Under Armour HOVR Drive 2

Голф чевли Adidas Traxion Lite

Чевли Adidas Traxion Lite

Моделот Traxion е чевли за голф со шилести и тие се специјално дизајнирани за употреба кога условите се само малку влажни.

Совршено функционираат во суви услови, но тие се цврсти чевли за зимски голф што ќе ве држат приземјени без разлика што елементите ве фрлаат додека сте на теренот.

Тие се обложени за да се спречи какво било лизгање за да можете да се лулате со сигурност и додека ги одржувате вашите нормални движења.

Боцките се позиционирани во стандардна формација со шест цепнатинки и се придружени со примарните навртки X-Traxion на Adidas за ветена стабилност во какви било услови.

Тие се одликуваат со широко вклопување, систем за затворање со чипка, чорап од облак од пена за удобност и штипки кои се пријатни за зелените и не оставаат тешки отпечатоци на површината за ставање.

И гласи: Целосниот преглед на чевлите на Adidas Traxion Lite

FootJoy Tour Алфа голф чевли

Footjoy Tour Алфа BOA голф чевли

Клучниот дизајнерски елемент во новите Tour Alphas е комерцијалниот OPS систем (Оптимизиран стабилизатор на перформанси) за да докаже поголема поддршка и влечење.

Системот се состои од 3D обликуван бројач за потпетици, A-Frame и страничен клип за да го заглавите стапалото на место и да ви овозможи да се лулате со сигурност.

Дизајнот има заоблен изглед на прстите, традиционално вклопување на задниот дел и предниот дел на стапалото и тесен облик до петицата со дополнителна длабочина за амортизацијата FitBed.

Чевлите имаат TruFit систем и двоен дурометар FTF+ пена среден ѓон за да помогне да се зголеми стабилноста на моделот Алфа, како и многу амортизирање и удобност.

OrthoLite ImpressionsTM FitBed е амортизирана влошка од пена која е дизајнирана да се обликува според обликот на вашето стапало колку повеќе ги носите чевлите.

Надворешниот дел е изработен од мека кожа Chromoskin која е лесна, издржлива и значително 100% водоотпорна.

И гласи: Целосниот преглед на чевлите на FootJoy Tour Alpha

Skechers Go голф чевли

Skechers Go Golf Mojo Elite

Обувките за голф Skechers Go имаат 13 нови дизајни во 11 асортиман и обезбедуваат врвна удобност во чевлите за голф вклучувајќи ја и новата гама од 2022 година.

Асортиманот опфаќа речиси секој стил и тип на чевли, вклучувајќи го и Elite V.4 со кожен горен дел со врежани детали, водоотпорна заштита H2GO Shield и целосно новиот влечен ѓон без шилести Grip Flex.

Тоа се споредува со моделот Fairway, кој целосно дише и доаѓа со огромна удобност благодарение на влошката со технологијата Goga Max, амортизираниот среден ѓон и дизајнот на надворешниот ѓон со амортизирана Goga Matrix.

Или одлучете се за средината на Mojo Elite, која се одликува со комбиниран текстилен и целосен дизајн на горен дел од кожа.

И гласи: Целосниот преглед на чевли Skechers Go Golf

Sqairz голф чевли

Sqairz голф чевли

Новодојденец на пазарот, големиот дизајнерски елемент на чевлите за голф Sqairz е патентираниот четвртаст врв, кој е за разлика од друг модел што сте го виделе.

Широкиот преден дел на овие чевли им овозможува на прстите да се шират наместо да бидат ограничени со простор и да ја зголемат удобноста на патеката.

Големиот плус на квадратниот дизајн е покривањето на тревникот и фактот што создава широк чевел со зголемена основа под топчето на стапалото.

Дизајнот е за да обезбеди максимална стабилност и рамнотежа преку лулашката. Како резултат на тоа, чевлите Sqairz имаат и поголем надворешен ѓон и можат да помогнат да се зголеми брзината и растојанието на замавнувањето.

Стабилизатор на потпетици TPU се протега од петицата во лакот на стапалото за да помогне да се задржи петицата надолу во текот на замавнувањето, а шест заменливи меки пивикс додаваат уште поголема влечна сила.

Надворешната страна е изработена од врвна синтетичка кожа и вклучува врвки Sta-Put за да го заглават стапалото на место за дополнителна стабилност.

За удобност, чевлите имаат среден ѓон од EVA пена за максимално амортизирање, како и јака и јазик со облога со пена за дишење.

И гласи: Целосниот преглед на чевли за голф Sqairz