Најдобри водоотпорни јакни за голф (ТОП рангирана опрема за дожд)

Откријте ги нашите највисоко рангирани водоотпорни јакни за да бидете суви оваа зима

Најдобрите водоотпорни средства што треба да ги носите оваа зима.

Најдобри водоотпорни јакни за голф

Барате водоотпорни јакни за голф за да ве загреат на теренот оваа зима? Најдобрите водоотпорни јакни за голф се избрани во потесниот круг на GolfReviewsGuide.com.

Разгледавме некои од најдобрите опции на пазарот за заштита од дожд, ветер и студ и ќе ви помогнеме да откриете нови водоотпорни средства што ќе ги додадете во вашата облека.

Од придобивките до водоотпорност и дизајн до стил, ги проценуваме најимпресивните опции во најдобрите голф водоотпорни јакни на GolfReviewsGuide.com.

Мени:
1. Галвин зелена акциона јакна
2. FootJoy Hydrolite Јакна
3. Јакна ProQuip StormForce PX7
4. Јакна Галвин Грин Армстронг
5. Сандерленд на Шкотска јакна Валберг
6. Под оклоп, невреме, дождовна јакна
7. Adidas Rain.Dry водоотпорна јакна
8. Абакус Линкови водоотпорна дождовна јакна

1. Галвин зелена акциона јакна

Галвин зелена акција водоотпорна јакна

Галвин Грин е број еден кога станува збор за водоотпорни за голф, и кој било од бројните асортиман може да се најде на врвот на оваа листа.

Акционата јакна е онаа која ни се допаѓа најмногу од сите и е на врвот на нашата оценка за најдобрите водоотпорни јакни за голф.

Акцијата е 100% водоотпорна и ветроупорна која е дизајнирана да штити од сите елементи надвор на патеката благодарение на супер растегливата GORE-TEX C-плетена ткаенина во комбинација со полиестер.

Јакната со полн патент е целосно дише, е флексибилна преку лулашката и има издржливост при носење на вашата чанта благодарение на ткаенината Techsteel што се користи на рамената и долниот дел на грбот.

Има прилагодливи гради, јака и манжетни, доаѓа со обликувани ракави и има предни и странични џебови.

Поврзани со: Основни слоеви за голф за зимата

2. FootJoy Hydrolite Јакна

Водоотпорна јакна FootJoy Hydrolite

Еден од врвните водоотпорни на FootJoy, јакната Hydrolite е совршен додаток за зимски голф.

Клучната технологија во оваа јакна, која е дел од серијата DryJoys, е системот HydroLite. Овој DWR финиш обезбедува 100% водоотпорна обвивка за да ве одржува суви без разлика колку силно врне.

Јакната е исто така идеална за ветровито и ладно време, но комбинацијата на материјали значи дека ова може да дише со врзана линија.

Исто така, тој е неверојатно лесен со минимален дизајн на панелот што го намалува обемот за да се осигура дека можете слободно да го замавнувате палката, дури и кога носите повеќе слоеви во елементите.

Поврзани со: Преглед на FootJoy ThermoSeries

3. Јакна ProQuip StormForce PX7

Јакна ProQuip StormForce PX7

Најнапредната водоотпорна јакна што ProQuip некогаш ја има произведено, палетата StormForce PX7 е меѓу најдобрите опции на пазарот.

Серијата облека PX е позната како Performance-Xtreme, а StormForce PX7 ја оживува возбудата со импресивна заштита од ветер, прилично зимско време.

Покрај 100% водоотпорна заштита, PX7 има напредна можност за дишење, луксузна мрежеста облога и водоотпорни џебови и патенти.

ProQuip ја направи јакната удобна со искористена ткаенина за истегнување во четири насоки која е ултра лесна, додаде амортизирана јака и воведе технологија за нишање за да го намали триењето и бучавата.

StormForce PX7 доаѓа со доживотна водоотпорна гаранција.

И гласи: Најдобри зимски чевли за голф

4. Јакна Галвин Грин Армстронг

Водоотпорна јакна Галвин Грин Армстронг

Уште еден од најпродаваните на Галвин Грин, јакната Армстронг е 100% водоотпорна, лесна и може да се пофали со неверојатна дише.

Целосен дизајн на патент, моделот Армстронг е произведен од GORE-TEX Paclite ткаенина, е 92% полиамид и 8% еластин и обезбедува многу истегнување и движење низ нишалката за голф.

Ракавите во оваа јакна имаат и паметно обликување за дополнителна флексибилност, додека страничниот шев е сменет за подобрена удобност и ширината на градите е прилагодлива за да одговара на вашите потреби.

Ветроупорната јакна Армстронг ги задржува елементите надвор благодарение на еластичното врвче околу појасот и манжетните со делумна еластичност и прицврстувач на допир и затворање. Во дизајнот има и предни џебови.

Поврзани со: Водич за зимски голф ракавици

5. Сандерленд на Шкотска јакна Валберг

Сандерленд на Шкотска Valberg водоотпорна јакна

Јакната на „Sunderland of Scotland Valberg“ е преполна со технологија, не само за да ве држи суви на патеката, туку и да гарантира дека играта нема да влијае со носењето дополнителен слој.

Valberg е двослојна јакна која е 100% водоотпорна, има залепени шевови, внатрешен капак за бура, манжетни за бура, велкро прилагодувања, висок врат со кабел за влечење и водоотпорни патенти од предниот дел и џебот. Исто така, има странични џебови со обложена флукс.

Беше сè за да ги задржи елементите подалеку, но исто така е неверојатно дише благодарение на мрежестата облога како втор слој од дизајнот на Valberg.

Јакната има панели за истегнување во 4 насоки за флексибилност низ лулашката и за дополнителен допир, јакната има и средство за чистење жлебови со кабел во внатрешноста на џебовите.

6. Под оклоп, невреме, дождовна јакна

Водоотпорна јакна Under Armour

Јакната Under Armour Stormproof Rain е меѓу најдобрите голф водоотпорни јакни кои ќе ве одржат суви на теренот оваа зима.

UA предлагаат „се чувствувате како да носите дождовна церада“ и тешко е да се расправате со тоа со оглед на тоа колку е добра 100% водоотпорната јакна во спречувањето дури и поројна бура.

Јакната е направена од 2.5-слојна врзана ткаенина која е издржлива, има технологија UA Storm за одбивање на водата од дожд до дожд, а исто така има и ветроупорна конструкција.

Јакната Stormproof Rain е дизајнирана со целосно залепени шевови, Hydropel патенти, преден дел со целосен патент со капак за невреме, рачни џебови со патент, затворање на ракавите и врвка за влечење на обликуваниот раб.

7. Adidas Rain.Dry водоотпорна јакна

Adidas Rain.Dry водоотпорна јакна

Премиерната водоотпорна јакна на Адидас е моделот Rain.Dry, кој е трислојна конструкција направена со рециклирани материјали.

Јакната Rain.Dry е направена од 100% рециклирани материјали со трислојна плетена ткаенина која е водоотпорна, дише и исто така ултралесна.

Достапна и во дизајни со целосни патент и со половина патент, јакната има џеб на градите за складирање и странични џебови за да ви ги одржуваат рацете топли и суви на патеката.

Манжетните се приспособливи за да го задржат студеното време, додека јаже на полите ја врши истата работа.

8. Абакус Линкови водоотпорна дождовна јакна

Абакус Линкови водоотпорна јакна

Јакната Abacus Links е меѓу најдобрите водоотпорни со совршена комбинација на технологии вградени во дизајнот.

Направен од 2-насочна растеглива водоотпорна 100% полиестерска ткаенина, моделот Links го спречува дождот и ветерот, но исто така дише благодарение на системот за транспорт на влага и топлина.

Оваа јакна има рачно затворен спој за максимална заштита, како и лента за активирање на топлина како дел од дизајнот. На долната страна и на вратот на јакната има и подесувачи за врвки.