Најдобар голф Вудс 2022 година (НОВ Фарвеј Вудс)

Водичот за прегледи на голф ги одбира најдобрите нови шуми за талвеј за 2022 година

Најдобрите голф-шуми за 2022 година со скратениот список на GolfReviewsGuide.com до најдобрите нови изданија.

Пинг G425 Вудс

Барате нови шуми за голф за 2022 година? Најдобрите голф шуми за 2022 година се избрани во потесниот избор на GolfReviewsGuide.com.

Разгледавме неколку опции кои би можеле да се додадат во вашата чанта оваа година и да ви помогнат да го извлечете максимумот од вашата игра.

Прочитајте ги најдобрите голф шуми на GolfReviewsGuide.com за 2022 година. Можете исто така да дознаете врвни голф возачи за 2022 година, најдобро рангирани хибриди за 2022 година, најдобрите железа за голф за 2022 година, најдобрите голф-клинови за 2022 година, најдобрите играчи за голф за 2022 година и Најдобрите топчиња за голф за 2022 година Најдобро оценети далечини за 2022 година.

Мени:
1. TaylorMade Stealth Woods & Stealth Plus Woods
2. Титулист ТСР Вудс
3. Callaway Rogue ST Вудс
4. Cobra LTDx Woods
5. Пинг G425 Вудс

6. PXG 0311 GEN5 Вудс
7. Кливленд фрлач XL Хало Вудс

TaylorMade Stealth Woods & Stealth Plus Woods

Стелт-шумите добиваат традиционален класичен изглед на Тејлор изработен со пресврт на модерното, бидејќи 3D карбонска круна е споена со ново рафиниран V Steel ѓон на најпростивите талвежи досега.

За разлика од Stealth драјверите, кои се комплетна јаглеродна конструкција вклучувајќи го и лицето, шумите имаат челик C300. Ја има стандардната технологија Twist Face на TaylorMade за максимално растојание дури и при удари надвор од центарот.

Стелтските патеки имаат и нов ласерски систем за порамнување и гравирана шема на горниот дел од лицето за да се обезбеди подобрена цел и поправо удар со топката како резултат.

Во меѓувреме, Thru-Slot Speed ​​Pocket на TaylorMade придонесува за импресивните брзини и растојание на топката и преку лицето.

Самиот клуб е 190cc и е поголем од моделот Stealth Plus, кој е 175cc и кој исто така се разликува поради тоа што има ултра тенко лице Zatech Titanium.

>

И гласи: Целосниот преглед на TaylorMade Stealth woods Преглед на талвеј шуми на TaylorMade Stealth Plus

Титулист ТСР Вудс

Titleist TSR woods се нови за 2022 година со лансирани три модели на талвејс и нудат поголеми брзини на топката од кога било досега.

TSR2 е стандарден модел и го заменува TSi2. Клучните промени се центрирани околу CG, кој е понизок од кога било досега. Всушност, ултра ниско, како и балансирано со лицето, за високо лет на топката за лансирање со помалку центрифугирање назад.

Титулист ТСР Вудс

Моделите TSR2+ се речиси идентични со моделот TSR2, но имаат поголем профил и се дизајнирани да бидат најдобрата опција надвор од маичката, наместо од палубата. TSR2+ е три дрва поставена на само 13 степени.

TSR3 се разликува по тоа што има петнасочен SureFit прилагодлив CG Track System, како што се користи и кај двигателот TSR3. Технологијата овозможува CG да се постави на петицата, пети или неутрален и да создаде идеално поставување за вас.

И гласи: Целосниот преглед на Titleist TSR fairway woods

Callaway Rogue ST Вудс

Макс шумите се стандарден модел и одговараат на различни голфери. Нудејќи пристрасност во средината на лансирањето и мала пристрасност за привлекување, Max е совршен сеопфатен модел.

За прв пат, Callaway го смислија своето прво пристрасно дрво со лансирање на моделот Callaway Rouge ST woods Max D.

Rogue ST LS талвеј шумите се третиот модел и се дизајнирани да ги намалат нивоата на центрифугирање и да го зголемат растојанието. LS има покомпактен клапче од Max и Max D, но лицето е подлабоко.

Сите трио модели имаат нова Jailbreak технологија поместена кон периметарот, кертриџ за брзина на волфрам за придвижување на CG ниско и напред, Face Cup технологија за дополнителна брзина, растојание и контрола.

И гласи: Целосниот преглед на Callaway Rogue ST woods

Cobra LTDx Woods

Новата Cobra LTDx талвешка шума се движи со стандардниот модел LTDx, опцијата LTDx LS со мало центрифугирање и LTDx Max дизајниран да извлекува максимално растојание.

Сите три имаат технологија PWR-COR, која е дизајнирана да ја дистрибуира тежината на ниско и напред и произведува поголеми брзини на топката и помалку центрифугирање.

Трите талвејски шуми го имаат и дизајнот HOT Face на Кобра кој се одликува со 15 различни зони на дебелина за да се даде поголема слатка точка на брзината на главната топка од целото лице.

Патот LTDx има високо ниво на простување и нуди природен лет и траекторија на топката благодарение на задната тежина од 12 g што работи во хармонија со предната тежина.

LTDx LS Fairway е модел со ниско вртење и е дизајниран за играчи со помал хендикеп и елитни голфери со најголема брзина на замавнување.

LTDx Max woods се највисокото лансирање на триото модели и нуди екстремно простување, најмногу од кој било од трите модели.

Макс талвејзите располагаат со тегови од 12 g и 3 g за грб и за потпетици кои се заменливи за да создадат различни количини на пристрасност за влечење со вкупно до 11 јарди.

И гласи: Целосниот преглед на Cobra LTDx Woods

Пинг G425 Вудс

Дрвата Ping G425 ги вклучуваат моделите Max, LST (Технологија на ниско центрифугирање) и SFT (технологија на директно летање), при што сите три имаат нови дизајнерски елементи - Facewrap и Spinsistency - за да се зголеми растојанието и да се обезбеди поголема конзистентност на нивоата на центрифугирање.

Талвешката патека G425 Max има највисоко МВР од трите модели, а Ping додаде значително растојание од ова дрво од патеките G410.

Моделот Max се одликува со тежината на ѓонот од волфрам што го зголемува МВР за да го подобри простувањето во овој најнов дизајн на талвеј, додека новата карактеристика со три точки на круната е да помогне во усогласувањето и целта.

Возачот на LST ја има најмалата глава од трите модели со покомпактна главна глава што помага да се зголеми брзината и брзината на топката.

Исклучително простува, може да се пофали со летање на топката што продира длабоко и произведува помалку одвртување од клупското лице за да го максимизира растојанието од овој модел, кој е достапен само во 3-дрва.

Ако се борите со парче, SFT е совршена опција со поголемата клупска глава која може да се пофали со CG од страна на петицата за да обезбеди простување што ќе им се допадне на сите играчи на голф со избледена форма или форма на парче.

Пондерирањето е дизајнирано да промовира форма на кадар од десно кон лево и да ги исправи бледнењата или парчињата.

И гласи: Целосниот преглед на Ping G425 Woods

PXG 0311 GEN5 Вудс

PXG лансираше два одделни модели, X и XF, во шумата GEN5 со три посебни карактеристики што ги раздвојуваат двете верзии на пазарот: обликот на главата, обликот на ѓонот и изгледот.

„Рамниот ѓон“ на 0311 X ја прераспределува тежината на надворешноста на палката за да биде попростлива, притоа притискајќи го центарот на гравитација надолу за да го олесни цврстиот контакт.

PXG 0311 GEN5 Вудс

Кај 0311 XF, „геометрија на ѓон со шина“ ги носи истите придобивки како рамниот ѓон во 0311 X, но тој е наменет за голфери со поостри патека за нишање.

Кога станува збор за клупското лице, 0311 X нуди квадратен дизајн наменет да обезбеди поголема површина, додека 0311 XF го носи ова на следното ниво со зголемување на вкупната големина на клупското лице за да се создаде поголема слатка точка, додека одржува простување резултат.

И гласи: Целосниот преглед на PXG GEN5 0311 Woods

Кливленд фрлач XL Хало Вудс

Новите патеки се меѓу најдобрите голф-шуми за 2022 година и го добија своето име XL поради фактот што Кливленд се одлучи за поголем клуб во новата палета.

Големата глава му овозможи на Кливленд да го зголеми МВР до 3,338 g-cm² и да го направи ова неверојатно простлива опција за талвеј. Впрочем, МВР е највисоката шума која Кливленд успеала да преземе каква било шума.

Тежината во XL Halo е мала и длабока за да помогне во подобрувањето на простувањето, додека CG е усовршена благодарение на скалестата круна која помага да се создаде висок агол на лансирање.

Лицето се одликува со наизменични зони на флексибилност и цврстина кои работат во хармонија за да ги зголемат брзините и растојанието на топката, додека тежината од 8 g во стисокот помага во балансирање на шумите.

Кливленд го следеше слична дизајнерска патека до шините за замаглување на Кобра со додавање на Gliderails на ѓонот за да помогне клубот да биде свртен во сите услови на трева и да го подобри ударот на топките.

И гласи: Целосниот преглед на Кливленд XL Halo Woods

Поврзани со: Најдобрите нови чевли за голф за 2022 година