Најдобри зимски голф чизми (ВОДООТПОРНИ чизми за голф)

Најдобро рангирани водоотпорни чизми за голф за да размислите за купување оваа зима.

Најнови прегледи за зимски чизми за голф и најдобри опции за купување.

Зимски машки чевли Stuburt Evolve Sport II

Барате нови зимски голф чизми? Најдобрите зимски чизми за голф се избрани во потесниот круг на GolfReviewsGuide.com за да бидете суви и сигурни на патеката.

Regional Rute 37: Vejle - Sønderbo...
Regional Rute 37: Vejle - Sønderborg (3. etape af Tour de France 2022)

Релативно ново нешто, зимските чизми за голф нудат алтернатива на традиционалните чевли за голф. Разгледавме некои опции што можете да ги купите со нашите прегледи за зимски чизми за голф и водич за најдобрите зделки.

Со нашиот водич за најдобрите нови зимски чизми за голф, можете да се осигурате дека нема да се лизгате, лизгате или целосно водоотпорни, без оглед на условите што ви создава теренот.

Прочитајте ги најдобрите зимски голф-чизми на GolfReviewsGuide.com или проверете ги најдобрите зимски голф чевли ако барате нешто уште поцврсто.

Поврзани со: Најдобри водоотпорни јакни за голф
Поврзани со: Најдобри зимски голф ракавици
Поврзани со: Најдобри основни слоеви за зимски голф

1. Зимски чизми за голф Stuburt Evolve Sport II

Зимски машки чевли Stuburt Evolve Sport II

Чизмите на Evolve Sport повеќе личат на копачки за пешачење отколку на нешто што нужно би го носел играчот на голф, но не дозволувајте тоа да ве натера да мислите дека овие не се идеални на теренот.

на Стубурт чизмите доаѓаат со целосно водоотпорен мембрански систем за да се справат дури и со повеќето тестирања на услови, но се доволно удобни за да се чувствувате како да носите или повеќе традиционални чевли за голф.

Зимските чизми доаѓаат со комфорен горен дел од микрофибер среден крој, а среден ѓон обложен со EVA и амортизирана влошка за удобност.

Дизајнот се одликува со гумен надворешен ѓон со седум шила и може да очекувате да го најдете истиот вид на влечна поддршка што ја обезбедуваат зимските чевли за голф.

И гласи: Целосниот преглед на чизмите на Stuburt Evolve Sport II

2. Чизми со шилести чизми FootJoy Hydrolite 2.0

Чизми за голф FootJoy Hydrolite 2.0

Багажникот Hydrolite 2.0 е меѓу најдобрите зимски опции од Подножјето, со повеќенасочно влечење Пулсар меки шилци обезбедуваат влечење низ секое замавнување.

Чизмите се 100% водоотпорни и доаѓаат со едногодишна гаранција на FootJoy, што ви дава спокојство дека Hydrolites ќе траат дури и во најтешките зими.

Изработени од горен дел од синтетичка кожа, чизмите се и издржливи на елементите и удобни за носење за да се осигурате дека ќе го извлечете максимумот од вашата игра.

Чизмите Hydrolite се карактеризираат со водоотпорна мембрана, мека внатрешна обвивка и лесен среден ѓон од EVA за удобност и Dri-Lex технологија за да се обезбеди дише.

3. Зимски чизми Skechers Go Golf Torque

Зимски чизми Skechers Go Golf Torque

на Skechers Зимските чизми Go Golf Torque се добро именувани бидејќи нудат неверојатен стисок и вртежен момент на патеката.

Целосно водоотпорна чизми за голф, моделот Torque ја продолжува традицијата на Skechers да биде еден од најудобните брендови за обувки таму.

И покрај обемниот изглед, чизмите Go Golf Torque се исто толку удобни како и носењето летни чевли без шилести Skechers.

Чизмите од синтетичка кожа е дизајнирана не само да го одржува вашето стапало суво, туку и топло во текот на студените месеци.

Удобни, целосно водоотпорни зимски чизми комплетни со шилци за врвно држење при неповолни временски услови; овие се идеални за справување со какви било состојби на патеката со дополнителна сигурност за потопли и суви стапала отколку што нудат конвенционалните чевли за голф.

4. Адидас S2G чевли со среден крој

Зимски голф чизми со средно сечење на Adidas S2G

Адидас имајте опција за зимски голф што е повеќе чевли отколку чизма откако ќе го смислите дизајнот S2G Mid-Cut.

Помалку гломазна од некои од другите опции во оваа потесна листа, обезбедува удобност од амортизираниот отскокнувачки среден ѓон и брзо враќање на енергијата.

Има максимална стабилност и влечење обезбедени од надворешниот ѓон со четири шила, што ви помага да бидете приземјени преку секое замавнување на брзината.

Моделот S2G е произведен од рециклиран полиестер и материјали Primegreen и е целосно водоотпорен благодарение на технологијата RAIN.RDY на Adidas и доаѓа со гаранција од една година.

Поврзани со: Најдобри зимски тркала за колички за голф

5. Зимски чизми со патент FootJoy StormWalker

Зимски голф чизми со патент FootJoy StormWalker

Чизмите FootJoy StormWalker го исполнуваат своето име и обезбедуваат заштита дури и од повеќето услови со кои може да се соочите на патеката во зима.

Чизмите имаат гумен надворешен ѓон Dura-max со шилест ѓон за да се обезбеди дополнително држење во влажни услови.

Моделот со патент, кој нема врвки, ве одржува суви и топли на патеката благодарение на целосно зрнести кожни штитови и внатрешниот термички слој.

Неверојатно удобни, чизмите StormWalker имаат обликуван EVA FitBed со висока густина и среден ѓон кој реагира, амортизиран и многу лесен.