Преглед на FootJoy Fuel Golf Shoes

Новите чевли Fuel од FootJoy се модел од висока класа без шилци за 2022 година.

Чевлите Footjoy Fuel имаат машки, женски и јуниорски чевли во една палета.

Footjoy Fuel Golf чевли

Голф чевлите FootJoy Fuel се лансирани како нова палета за 2022 година со машки, женски и јуниор модели достапни во истиот дизајн.

Обувките Fuel можат да се пофалат со спортски, стилски и елегантен изглед во дизајн без шилци што е идеален нов додаток за летниот голф оваа година.

Подножјето зедоа елементи од водечките чевли Pro|SL и ги вградија во многу впечатливи нови чевли што додаваат боја и удобност за да се прикачат на патеката.

Што вели FootJoy за чевлите за голф Fuel:

„Горивото го отелотворува брендот FJ што прави чекор напред во обезбедувањето технички и иновативни обувки. Чевелот ја носи атлетската понуда на ново ниво.

„Без разлика дали е чевел за употреба во играње турнири, рунди за вежбање или дури патување до и од теренот – тој го има стилот, удобноста и разновидноста како што бараат многу од најдобрите играчи во светот.

„Тоа е неверојатен чевел и да се биде во можност да се диверзифицира понудата кај машки, женски и јуниори е многу возбудливо“.

Footjoy Fuel Golf чевли

Дизајн и карактеристики на FootJoy Fuel Golf Shoes

FootJoy успеа да дизајнира чевли што обезбедува стил, удобност и предности во изведбата - а сето тоа го прави моделот идентичен кај машките, женските и јуниорските опции.

Чевлите без шилци имаат набиен надворешен ѓон кој нуди влечење докажано на сите површини, вклучително и влажни или влажни услови. Надворешниот ѓон е во голема мера базиран на FootJoy Pro SL.

Обувките Fuel исто така имаат мост за стабилност кој обезбедува поддршка на средината на стапалото во текот на замавнувањето, како и претерана платформа.

Footjoy Fuel Golf чевли

Синтетичкиот горен дел е водоотпорен и има површина за бришење за лесна нега, додека средниот ѓон Stratolite EVA обезбедува странична потпора на патеката.

Чевлите доаѓаат со стандардно вклопување преку предниот дел и задниот дел, тесна потпетица и заоблен палец. Предното стапало исто така додаде пружина на прстите.

Машките модели се достапни во бела/црна/портокалова, бела/сива/сина, морнарица/бела/црвена и бела/сива боја во BOA дизајн.

Женските модели доаѓаат во бела/розова, сива/жолта розова и бела/розова во бои BOA, а помладите чевли се само Бели/Црни/Лајм.

Footjoy Fuel Golf чевли

Пресуда: Дали FootJoy Fuel Shoes се добри?

Чевлите Fuel од FootJoy се привлечно ново дополнување на пазарот за 2022 година и оние кои многу вредат да ги имате во вашиот шкаф оваа година.

Чевлите нудат стил на и надвор од теренот, но има повеќе од само изглед.

Дизајнот на овие нови модели го обезбедува типот на удобност што го посакуваат сите голфери, одлично држење од ѓонот, водоотпорно за влажни денови и обликување за да помогне да го искористите максимумот од вашата игра.

Најчесто поставувани прашања

Колку чинат чевлите за голф FootJoy Fuel?

Машката палета се продава по цена од 135 фунти / 182 долари, женските чевли се по цена од 125 фунти / 170 долари, а чевлите за млади чинат 65 фунти / 88 долари. Опциите за боја на BOA се по цена од 160 фунти / 216 долари (машки) и 150 фунти / 203 долари (женски).

Кои опции за боја се достапни во чевлите за голф FootJoy Fuel?

Машките модели се достапни во бела/црна/портокалова, бела/сива/сина, морнарица/бела/црвена и бела/сива боја во BOA дизајн. Женските модели доаѓаат во бела/розова, сива/жолта розова и бела/розова во бои BOA, а помладите чевли се само Бели/Црни/Лајм.