Преглед на чевли за голф за летни класици на FootJoy

Летните класици се дел од серијата Премиера

Летните класици се лансирани како дел од палетата Премиера.

Летни класични чевли FootJoy

Чевлите за голф FootJoy Summer Classics се нови за 2022 година како најнов додаток на популарната серија Премиера. Како тие оценуваат како нова понуда на меки шилци?

Чевлите за премиера на FootJoy се покажаа како голем хит Тајгер Вудс се префрли на носење чевли со класичен и традиционален изглед.

Сега има сестрински модел со лансирањето на летните класици, кои доаѓаат со традиционалниот кожен дизајн со летен ѓон за посувите месеци од годината.

Поврзани со: Преглед на секојдневните чевли со контура FootJoy

Што вели FootJoy за летните класични чевли:

„Премиум, рачно избрана, мека целосно зрнеста кожа и луксузни детали од телешка кожа. Рафинирањата ги надминуваат само меките, еластични облоги од овча кожа и лесните материјали за изведба.

„Воведување на нашата револуционерна технологија VersaTrax+ која обезбедува неспоредлива влечна сила и стабилност во секоја состојба на игра и на секоја површина за играње.

„Специфично распоредените, повеќенасочните влечни елементи создаваат непропустлива одбрана од силите на замавнување што може да дојде од кој било агол.

Летни класични голф чевли FootJoy

„Повеќето дурометри на TPU и Pulsar цепнатинки од Softspikes обезбедуваат карактеристики на влечење насочени кон различни типови на површини. Поцврсти TPU елементи и Pulsar клипови од Softspikes за врвно држење на патеката и помек TPU за влечење на поцврсти површини.

„Шолја со поцврста густина околу петицата обезбедува поддршка на периметарот на петата и стабилност преку лулашката. А најновиот OrthoLite EcoPlush FitBed е прилагоден систем за амортизација дизајниран да го ограничи заморот од одење за целодневна удобност и перформанси“.

Поврзани со: Преглед на чевлите за гориво FootJoy
Поврзани со: Преглед на турнејата FootJoy Alpha Shoes

Дизајн и карактеристики на летни класици за голф на FootJoy

Моделот Summer Classics го зема стилот и елеганцијата на FootJoy Premiers и го зема безвременскиот изглед во летни чевли.

Летните класици без шилци се направени од врвна кожа Pittards со цело зрно со детали од телешка кожа и облоги од овча кожа. Комбинацијата е удобна и лесна.

Летни класични чевли FootJoy

Летните чевли се опремени со Ortholite EcoPlush FitBed за да се обезбеди удобност под нозете и за зголемена стабилност.

Чевлите доаѓаат и со она што FootJoy го опишува како чашка со поцврста густина околу петицата за поддршка и стабилност во текот на замавнувањето, како и удобност.

Стабилноста е обезбедена и со револуционерната технологија VersaTrax+ која ви помага да бидете приземјени во какви било услови, со дизајн на повеќенасочни елементи за работа со секаква брзина на замавнување.

Ѓонот има комбинација од TPU и Pulsar Softspikes за совршена комбинација на влечење и удобност на патеката.

Летните класици доаѓаат со една година водоотпорна гаранција.

Летни класични чевли FootJoy

Пресуда: Дали летните класични чевли на FootJoy се добри?

FootJoy презеде сè што е елегантно за серијата Premiere и претстави Summer Classic верзија без шилци која е сериозно импресивна.

Ако сакате да го гледате бизнисот на патеката, но имате придобивки од перформансите од вашите чевли, класиците се совршена опција за летото.

Висококвалитетни во изгледот, чувството и дизајнот, тие исто така имаат многу предности во перформансите со добро осмислена нашата мека структура на шилци која може да се справи со сите временски услови.

Најчесто поставувани прашања

Колку чинат летните класични голф чевли FootJoy?

Летните класици се продаваат на мало по цена од околу 109 фунти / 130 долари.

Кои опции за боја се достапни во летните класични голф чевли на FootJoy?

Summer Classic чевлите доаѓаат во бела/розе/црна боја.. Женската опција е достапна во бела/роза.

Дали летните класични чевли FootJoy доаѓаат со гаранција?

Да. Доаѓаат со една година водоотпорна гаранција стандардно со сите чевли FootJoy.