JP McManus Pro-Am пренос во живо – Како да гледате

Гледајте ја целата акција од 2022 JP McManus Pro-Am во живо.

Како да го гледате голфот JP McManus Pro-Am од 2022 година во живо.

JP McManus Pro-Am

Голфот JP McManus Pro-Am за 2022 година се игра од 4 до 5 јули. Гледајте а JP McManus Pro-Am пренос во живо на целата акција од годишниот настан.

Некои од најголемите светски имиња ќе го прикачат во текот на два дена во Адаре Манор во сопственост на МекМанус, во округот Лимерик, Ирска. Адаре Манор ќе биде домаќин на 2027 година Рајдер Купот.

Поставата ги вклучува Тајгер Вудс, Рори Мекилрој, Скоти Шефлер, Колин Морикава, Дастин Џонсон, Џон Рам, Брукс Коепка, Шејн Лоури, Брајсон Дешамбо, Метју Фицпатрик и Џастин Томас.

JP McManus Pro-Am првпат се одржа во 1990 година и собра повеќе од 140 милиони евра за повеќе добротворни организации, фондации и вредни цели низ Ирска.

Про ам се одржува само еднаш на секои пет години и привлекува големи имиња од спортот и бизнисот.

Меѓу имињата што се натпреваруваат се голферот Сер Ник Фалдо како аматер, фудбалерите Андреј Шевченко, Кени Далглиш, Џон Тери и Ниал Квин, победникот на Светскиот куп во рагби Мет Досон и коњските трки Џон Франком, Руби Волш, АП Мекој, Мик Фицџералд и Џони Муртаг.

Надвор од спортистите, Ниал Хоран од One Direction, актерите Џејми Дорнан, Бил Мареј и Мајкл О'Лири од Ryanair, исто така, го течат.

Можете да гледате пренос во живо и да ја гледате целата драма која се одвива во двата дена на JP McManus Pro-Am Golf.

Каде да го гледате JP McManus Pro-Am & Broadcast Details

Главни радиодифузери:

Соединетите Американски Држави и Канада - Голф канал & Паун
Обединето Кралство - Скај Спорт
Австралија – Кајо