5 историски терени за голф во Оаху што мора да ги играте

Пет курсеви за да се додадат на списокот со кофа за играње во Оаху, Хаваи

Курсеви кои мора да се играат во Оаху, Хаваи.

Хаваи Принц голф клуб

Оаху е прекрасно место со толку многу што може да им понуди на своите посетители, вклучително и некои од најисториските терени за голф во Оаху. Кој е најдобро рангиран од сите за голф на Оаху?

Една од најпопуларните активности на Оаху е играњето голф на еден од многуте терени за голф од светска класа на островот.

Ако сте ентузијаст за голф, Оаху е дефинитивно местото за вас. Со изобилство на терени за голф од светска класа, Оаху е рај за голф.

Рангиравме пет од најдобрите терени за голф Оаху што едноставно мора да ги играте за време на вашиот престој на островот Хаваи. Еве пет од најдобрите терени за голф во Оаху дека мора да играте за време на вашиот престој на Оаху:

Голф клуб Ко Олина

Овој првенствен голф е дефинитивно еден од најдобрите на Оаху. Дизајниран од Арнолд Палмер, овој курс нуди прекрасен поглед на Тихиот Океан и сигурно ќе го предизвика дури и најискусниот играч на голф.

Кантри клуб на бисери

Овој терен со 27 дупки има тркалачки патеки и бујна зелена боја, што го прави предизвикувачко и пријатно искуство за голфери од сите нивоа.

Кантри клуб Оаху

Овој прекрасен курс во регионот Северен брег на Оаху е одлично место за играње. Оаху Кантри Клубот има фантастичен поглед на источната страна на Оаху и им нуди на голферите шанса да го користат секој клуб во нивната торба во одредено време!

Хаваи Принц голф клуб

Хаваи Принц голф клуб е еден од најпопуларните терени за голф на Оаху. Дизајниран од Арнолд Палмер, овој курс нуди прекрасен поглед на Тихиот Океан и сигурно ќе го предизвика дури и најискусниот играч на голф. Со својот предизвикувачки распоред и удобности од светска класа, голф клубот Хаваи Принц е задолжителен игра за секој играч на голф што го посетува Оаху!

Пали голф терен

Овој курс се наоѓа на само неколку минути од центарот на Хонолулу и има тркалачки патеки, бујна природна околина и неверојатни панорамски погледи на шумите и долините на Оаху.

Поврзани со: Најдобро оценети терени за голф на Хаваи

Има многу причини зошто Оаху е одлична дестинација за голфери. Прво и основно, терените за голф од светска класа на островот нудат предизвикувачко и пријатно искуство за голфери од сите нивоа.

Терените за голф во Оаху се исто така добро одржувани и убаво уредени, со прекрасен поглед на Тихиот Океан и бујните тропски шуми на островот.

Покрај тоа, Оаху е дом на некои од најдобрите инструктори за голф во светот, така што можете да бидете сигурни дека ќе ја подобрите вашата игра додека сте на Оаху.

Терените за голф на Оаху се исто така погодно лоцирани во близина на многуте атракции на Оаху, така што можете да играте неколку рунди голф пред да тргнете на светски познатите плажи, водопади и многу повеќе.

Без разлика дали сте почетник или искусен играч на голф, Оаху има по нешто за секого. Па што чекаш? Резервирајте го вашиот лет и тргнете се на еден од неверојатните терени за голф во Оаху денес.