Најдобри онлајн терени за голф за почетници

Поглед на најдобрите онлајн терени за голф за почетници

Кои онлајн терени за голф треба да ги земете како почетник?

Топче за голф и знаме

Повеќето луѓе знаат голф само со физички терен за голф; Мислата дека можете да го научите онлајн е речиси неверојатна. Кои се најдобрите онлајн терени за голф за почетници?

Оние кои земале часови по голф преку Интернет велат дека се исто толку ефикасни како и онлајн.

Можете да ги имате најдобрите лекции за голф на интернет ако спроведете темелно истражување за курсот и предавачот што го полага. Сепак, наоѓањето на вистинскиот терен за голф често е предизвик, особено ако сте почетник.

Сепак, останува фактот дека постојат инструктори за голф ширум светот кои ќе ве одведат низ фазите на учење голф. Тие ќе ви помогнат да креирате стратегии за игра за голф и ќе ве водат низ нивното спроведување - насекаде на Интернет.

Згора на тоа, некои од нив дури и ќе ви дозволат купи Bitcoin со дебитна картичка да плати за часовите. Ако сте заинтересирани да учите голф преку Интернет, подолу се некои од најдобрите онлајн терени за голф за почетници.

Move-Breath-Golf од Udemy

Овој курс ве учи како да дишете и да го допрете текот на замавнувањето, што не е толку лесно како што звучи. Курсот ја опфаќа науката за состојбата на проток, како да дишете додека играте голф и како да ги синхронизирате вашето движење и дишење.

Исто така, ве учи како да управувате со стресот на теренот за голф и е погоден за голф играчи на сите нивоа. Се работи за платен курс со 13 предавања во еден час; можете да платите со готовина или биткоин.

Индекс на замав од Џо Плекер

Swing Index е апликација за голф во сопственост на Џо Плекер; нуди акциони и јасни упатства за тоа како да се лулате. Покрај тоа, неколку инструктори на апликацијата коментираат и ви покажуваат како можете да го подобрите вашиот голф замав.

Програмата има разумна цена, особено ако се земе предвид квалитетот на советите што ќе ги добиете – дури и ако не се персонализирани. Сепак, можете да се сретнете еден-на-еден со инструктор за голф преку Интернет, но бидете подготвени да платите повеќе.

Ultimate Golf: Едноставен водич за постојан голф свинг од Udemy

Врвниот терен за голф е добра опција ако сте почетник во голф и имате многу густ распоред. Курсот вклучува лекции за трите камен-темелници на секој дел од играта голф, од ставање до возење.

Исто така, ќе научите како да ги прилагодите овие три камен-темелници и да откриете многу повеќе работи за играњето голф. Покрај тоа, курсот е достапен, а Udemy ви овозможува да плаќате или во готово или со Bitcoin за крипто ентузијасти.

Како да го подобрите вашиот чипирање од Udemy

Овој курс го учи почетниот играч на голф сè за чипсување, од основни техники до напредни опции за прилагодување. Содржи тринаесет делови, поделени на триесет и шест предавања; предавањата започнуваат со вовед во основите на чипсувањето.

Исто така, ќе научите како да го занишате клубот и секоја важна работа што треба да знаете да ја вежбате сами. Курсот е богат бидејќи е изграден врз знаењето стекнато од професионалци во текот на неколку години и не е скап.

Бунт голф со Монте Шајнблум

Монте Шајнблум е професионален голф играч и учител кој сака да ги одржува едноставните методи и теории. Разликата со оваа веб-локација е во тоа што имате различни опции на пакети каде што можете да добиете персонализирани упатства за голф.

Снимате видео од вашиот голф замав, го прикачувате и ќе добиете одговор во врска со вашиот замав за неколку дена. Потоа, за знак, тој ви покажува области на кои можете да работите и ви дава простор за испрашување.

Целосен водич за голф од Удеми

Овој онлајн терен за голф од Udemy е одлична лекција за голф преку Интернет за почетници, средни, па дури и професионални голфери. Тоа е исто така одлична опција за родители со нула познавање на голф, но кои сакаат да ги научат своите деца како да играат голф.

Комплетниот водич за голф ви нуди сè што ви треба за да научите голф, а ќе имате поддршка од форумите за дискусија на Udemy. Курсот е со разумна цена и имате различни опции за плаќање, вклучувајќи готовина и криптовалути со кои можете да платите за подобро управување со парите.

Meandmygolf.com од Пирс Вард и Енди Прадман

Meandmygolf.com е онлајн платформа за учење голф одлична за голфери аматери кои сакаат да ја подобрат својата игра и да почнат да постигнуваат постојани резултати. Пирс Вард и Енди Прадман ја водат платформата, светски познати тренери на PGA со одлични вештини за играње голф и предавање.

Лекциите вклучуваат едноставни онлајн лекции на барање и планови за вежбање и поддржувачка глобална заедница за подобрување на голферите. Во зависност од пакетот, чини само 12 долари месечно и 30 долари годишно, но нуди 7-дневен бесплатен пробен период.

Теренот за голф диск од Удеми

Овој курс Udemy е еден од најдобрите онлајн терени за голф за почетници, кој опфаќа основни и напредни лекции. На курсот, ќе ги научите различните терминологии за голф, стратегии за максимизирање на вашите резултати и факторите кои влијаат на перформансите.

Ако сте заинтересирани за диск голф, но не можете да фрлате дискови повеќе од неколку метри, овој курс ви покажува како да го направите тоа. Со готовина или криптовалута, можете да платите за да научите сè што треба да знаете за да започнете да играте диск голф како професионалец.

Заклучок

Онлајн часовите за голф не се нови; тие траат со години и најверојатно ќе продолжат уште повеќе. Така, предизвикот не е да се најдат лекции на Интернет, туку да се знаат најдобрите терени за голф што треба да се земат.

Овие онлајн лекции за голф што ги споделивме несомнено ќе ви помогнат да ја подобрите вашата игра - ако и го дадете она што е потребно.