Отворен де Франс пренос во живо (Како да ГЛЕДАТЕ)

Гледајте ја целата акција од Опен де Франс 2022 година во живо.

Како да го гледате голфот на Опен де Франс во 2022 година од Париз.

Отворено Франција

Голфот на Опен де Франс 2022 година се одржува од 22 до 25 септември. Гледајте пренос во живо на Cazoo Open de France на целата акција од настанот DP World Tour.

Настанот се враќа да биде дел од Светска турнеја DP 2022 година сезона по двегодишно отсуство за време на пандемијата Ковид.

Николас Колсаертс е актуелен шампион откако го освои турнирот кога последен пат се одржа во 2019 година.

Отвореното првенство на Франција за прв пат беше формирано во 1906 година како национално првенство и се приклучи на сега Светска турнеја на ДП по формирањето на европската турнеја во 1972 година.

Настанот се одржува во Le Golf National во Париз, Франција, со местото на одржување на турнирот од 1991 година, како и од 2018 година Рајдер Купот.

Поранешните победници на Отвореното првенство на Франција се Севе Балестерос, Грег Норман, Сенди Лајл, Ник Фалдо, Бернхард Лангер, Костантино Рока, Ретиф Гусен, Сем Торанс, Колин Монтгомери, Хозе Марија Олазабал, Мартин Кајмер, Мигел Анхел Хименез, Грем Мекдауел и Томи .

Можете да гледате пренос во живо и да ја гледате целата драма која се одвива во текот на четирите дена од голфот Open de France.

Каде да го гледате преносот во живо на Cazoo Open de France и детали за емитување

Главни радиодифузери:

Соединетите Американски Држави и Канада - Голф канал & Ен-Би-
Обединето Кралство - Скај Спорт

Други земји:

Австралија – Фокс спортс
Белгија/Холандија – Ziggo Sport
Чешка / Унгарија / Романија – голф канал CZ
Кина – iQiyi
Франција – Канал за голф СР
Германија/Австрија/Швајцарија – XYZ Sports
Хонг Конг - Сега ТВ
Исланд – Стод2
Индија – Golf.tv
Јапонија - WOWOW
Кореја – JTBC Golf
Латинска Америка – Golf.tv
Малезија - Астро
Блискиот Исток – Golf.tv
Нов Зеланд - ТВ Скај
Португалија – Спорт ТВ
Скандинавија – ТВ3 спорт
Сингапур - Star Hub
Јужна Африка – Супер спорт
Шпанија – Мовистар Плус
Тајван - Спортска екипа
Тајланд - голф канал

Отворен де Франс голф формат и распоред

Голфот на Опен де Франс ќе се игра во текот на четири кола / 72 дупки на 71 Le Golf National во Париз, Франција. Има рез по отворањето два круга.

  • Ден 1 – четврток, 22 септември
  • Ден 2 – петок, 23 септември
  • Ден 3 – сабота, 24 септември
  • Ден 4 – недела, 25 септември

Турнирот носи награден фонд од 3,000,000 евра.