Пренос во живо на Претседателскиот куп (Гледајте САД против интернационалци)

Гледајте ја целата акција од Купот на претседатели во 2022 година во живо.

Начини за гледање Тим на САД против Интернационалците во Купот на претседатели.

Знаме на Купот на претседателите

Купот на претседатели во 2022 година се одржува од 22 до 25 септември во Quail Hollow во Северна Каролина. Гледајте а Претседатели Пренос во живо од Купот на целата акција додека Соединетите држави се домаќини на Интернационалите.

на 14th Куп на претседатели се упатува кон Quail Hollow во Шарлот, Северна Каролина, со тимот на САД бранител на титулата по освојувањето на Купот на претседатели во 2019 година во Кралскиот голф клуб Мелбурн во Австралија.

Купот на претседатели во 2021 година беше одложен 12 месеци откако Купот Рајдер во 2020 година беше одложен за една година поради пандемијата на коронавирус.

И гласи: Врвни терени за голф во Северна Каролина

Дали тимот на САД ќе се одржи на Претседателскиот куп и ќе победи по 12-ти пат? Или Интернационалците ќе ја надополнат својата осамена победа и ќе стават крај на нивната серија загубени од осум чаши?

Може да гледате пренос во живо на Претседателскиот куп и да ја гледате целата драма како се одвива.

Каде да го гледате Преносот во живо на Купот на претседатели и детали за емитување

Главни радиодифузери:

Соединети Држави - Голф канал & Ен-Би-
Обединетото Кралство и Ирска - Скај Спорт

Други земји:

Австралија – Fox Sports & Kayo Sports
Белгија/Холандија – Ziggo Sport
Канада – ТСН
Јапонија – J Sports
Мексико - Латински канал за голф
Јужна Африка – Супер спорт
Шведска – TVMatchen

Распоред на Купот на претседатели за 2022 година

Ден 1 (четврток, 22 септември): 5 x четири топки

Ден 2 (петок, 23 септември): 5 x четворки

Ден 3 (сабота, 24 септември): 4 x четворка (наутро) и 4 x четворка (попладне)

Ден 4 (недела, 25 септември): 12 x сингл натпревари

Тимови од Купот на претседатели 2022 година

САД:

 • Дејвис Лав II (Капетан)
 • Скоти Шефлер
 • Патрик Канлај
 • Ксандер Шауфел
 • Сем Барнс
 • Џастин Томас
 • Тони Финау
 • Јордан Спит
 • Колин Морикава
 • Макс Хома
 • Били Хоршел
 • Камерон Јанг
 • Кевин Киснер

Меѓународни:

 • Тревор Имелман (капетан)
 • Хидеки Мацујама
 • Сунџае Им
 • Џо-Хјунг Ким (Том Ким)
 • Кори Конерс
 • Адам Скот
 • Мито Переира
 • Кристиан Безуиденхаут
 • Камерон Дејвис
 • Си Ву Ким
 • К.Х. Ли
 • Себастијан Муњоз
 • Тејлор Пендрит