Sony отворен пренос во живо - Како да гледате

Гледајте ја целата акција од Sony Open of Hawaii во 2022 година во живо.

Гледајте ги сите активности од Sony Open во 2022 година во живо.

Отворено знаме на Sony

Сони Опен 2022 година ќе се одржи од 13 до 16 јануари во клубот Waialae Country на Хаваи. Гледајте а Сони Опен пренос во живо на целата акција од настанот PGA Tour.

Sony Open of Hawaii е првиот целосен теренски настан во годината на PGA турнејата и се одржува во Waialae Country Club во Хонолулу, Хаваи.

Настанот датира од 1965 година кога е познат како Хавајски опен и е спонзориран од Sony од 1999 година.

Кевин На е бранител на титулата кој ја освои титулата во 2021 година.

Можете да гледате пренос во живо и да ја гледате целата драма која се одвива во текот на четирите дена од Sony Open of Hawaii.

Поврзани со: Најдобро оценети терени за голф на Хаваи

Каде да го гледате Sony Open на Хаваи во живо и детали за емитување

Главни радиодифузери:

Соединетите Американски Држави и Канада - Голф канал, ESPN +, КБС & Ен-Би-
Обединето Кралство - Скај Спорт

Други земји:

Албанија – Еуроспорт
Ерменија – Еуроспорт
Австралија – Кајо
Азербејџан – Еуроспорт
Белорусија – Еуроспорт
Босна – Еуроспорт
Бугарија – Еуроспорт
Хрватска – Еуроспорт
Кипар – Еуроспорт
Чешка – Дискавери и Еуроспорт
Данска – Еуроспорт
Естонија – Еуроспорт
Грузија – Еуроспорт
Грција – Дискавери и Еуроспорт
Унгарија – Еуроспорт
Израел – Еуроспорт
Италија – Еуроспорт
Казахстан – Еуроспорт
Косово – Еуроспорт
Киргистан – Еуроспорт
Латвија – Еуроспорт
Литванија – Еуроспорт
Македонија – Еуроспорт
Малта – Еуроспорт
Молдавија – Еуроспорт
Црна Гора – Еуроспорт
Норвешка – Еуроспорт
Португалија – Еуроспорт
Романија – Еуроспорт
Русија – Еуроспорт
Србија – Еуроспорт
Словачка – Еуроспорт
Словенија – Еуроспорт
Јужна Африка – Супер спорт
Таџикистан – Еуроспорт
Турција – Дискавери и Еуроспорт
Украина – Еуроспорт
Узбекистан – Еуроспорт

Сони отворено на Хаваи голф формат и распоред

Сони Опен ќе се игра во четири кола / 72 дупки на 7,044 јарди, пар-70 Waialae Country Club.

  • Ден 1 – четврток, 13 јануари
  • Ден 2 - петок, 14 јануари
  • Ден 3 – сабота, 15 јануари
  • Ден 4 – недела, 16 јануари

Турнирот носи награден фонд од 7,500,000 УСД.