Преглед на чевли за голф Sqairz

Чевли со квадратни прсти, Sqairz може да додаде растојание и брзина на замавнување на вашата игра

Уникатниот дизајн на квадратни прсти е продажна точка на чевлите Sqairz.

Sqairz голф чевли

Копачките за голф Sqairz се интересен концепт дизајниран да додаде растојание и брзина на топката во вашата игра. Може ли чевли за голф навистина да ги извлече тие придобивки?

Чевлите Sqairz се дизајнирани како ниедна друга и, како што сугерира името, се со квадратен изглед во пети. Предниот дел на чевелот е создаден квадрат наместо со традиционални облини.

Идејата зад копачките за голф е да се создаде широк ѓон со поголема покриеност на земјата, што пак ја зголемува стабилноста и им овозможува на голферите да замавнуваат побрзо и посилно со самодоверба. Дали работат или ова е трик?

Што велат Sqairz за чевлите за голф:

„Sqairz со својот уникатен дизајн на квадратни прсти има најширока основа под топчето на стапалото и најмногу покривање на земјата за да се постигне поефикасна размена на енергија и докажано дека ја зголемува брзината и растојанието за замавнување.

„Дизајнот на квадратни прсти им овозможува на прстите да седат природно во чевлите за извонредна удобност и подобра рамнотежа и стабилност што резултира со поголема прецизност.

Sqairz голф чевли

„Нашиот надворешен ѓон (долниот дел на чевелот) има најголема покриеност на површината на земјата, обезбедувајќи дополнителна рамнотежа, стабилност и поефикасна размена на енергија наречена сила на реакција на земјата.

„Овој патентиран дизајн е докажано дека обезбедува зголемување на брзината и растојанието на замавнувањето“.

Поврзани со: Најудобни чевли за голф

Дизајн и карактеристики на чевли за голф Sqairz

Големиот дизајнерски елемент на чевлите за голф Sqairz е патентираниот четвртаст врв, кој не е како друг модел што сте го виделе.

Широкиот преден дел на овие чевли им овозможува на прстите да се шират наместо да бидат ограничени со простор и да ја зголемат удобноста на патеката.

Големиот плус на квадратниот дизајн е покривањето на тревникот и фактот што создава широк чевел со зголемена основа под топчето на стапалото.

Sqairz голф чевли

Дизајнот е за да обезбеди максимална стабилност и рамнотежа преку лулашката. Како резултат на тоа, чевлите Sqairz имаат и поголем надворешен ѓон и можат да помогнат да се зголеми брзината и растојанието на замавнувањето.

Стабилизатор на потпетици TPU се протега од петицата во лакот на стапалото за да помогне да се задржи петицата надолу во текот на замавнувањето, а шест заменливи меки пивикс додаваат уште поголема влечна сила.

Надворешната страна е изработена од врвна синтетичка кожа и вклучува врвки Sta-Put за да го заглават стапалото на место за дополнителна стабилност.

За удобност, чевлите имаат среден ѓон од EVA пена за максимално амортизирање, како и јака и јазик со облога со пена за дишење.

Чевлите се достапни во три различни модели: Speed ​​(црна/сива, бела/сребрена, сива/црна, розова), Freedom (црна/сива, бела/сребрена, сива/бела, розова) и Arrow (ѓонот на Америка, земја ѓон, бела/морнарица, црна/сива, сива, бела/црвена).

Sqairz голф чевли

Пресуда: Дали се добри чевлите за голф Sqairz?

Sqairzs се атрактивен пар на голф чевли и секако привлечни за изгледот во однос на квалитетот и стилот.

Комплет со шилести, тие се погодни за сите кругови голф, но можеби се малку скапи во однос на цената во споредба со некои попознати брендови.

Квадратниот дизајн на прстите е интересен и секако ја зголемува удобноста со широко вклопување. Тешко е да се квантифицираат сите придобивки што ги добивате во однос на брзината на замавнување и растојанието, бидејќи Sqairz ги продава, но тие сами по себе се пристојни чевли.

Најчесто поставувани прашања

Колку чинат чевлите за голф Sqairz?

Чевлите се по цена од 199 долари по пар, иако може да се купат за околу 169 долари кај некои трговци на мало.

Кои бои се достапни во чевлите за голф Sqairz?

Моделот Speed ​​се продава во црна/сива, бела/сребрена, сива/црна и розова боја. Чевлите Freedom доаѓаат во црна/сива, бела/сребрена, сива/бела и розова боја. Моделот Arrow е во американскиот ѓон, Country ѓон, бела/морнарица, црна/сива, сива и бела/црвена опции.

Дали чевлите за голф Sqairz доаѓаат со гаранција?

Да. Доаѓаат со двегодишна водоотпорна гаранција. Тие се покриени и со 30-дневна гаранција за враќање на парите.