6 основни чекори за да го усовршите вашиот голф замав

Усовршете ја вашата лулашка со шест едноставни совети

Усовршете го вашиот голф замав со овие едноставни совети.

Возач за мини TaylorMade 300

Следете ја оваа компилација од совети и шест основни чекори за да го усовршите вашиот голф замав и да ги направите вашите колеги горди на вас.

Голфот е игра на само разбирање на некои основни правила без разлика дали се работи за ставање на топката или за лулање.

Не е дека ќе прочитате некој совет и ќе станете легенда во ова, освен што треба да бидете многу искрени со своите вештини и да поминете некое време со други голфери за да можете да разберете некои многу основни потези за играње голф.

Освен ова, ова ќе ги реши сите поплаки во однос на замавнувањето на вашиот прв голф удар. Овој совет ќе ја поттикне вашата постоечка вештина и ќе ги истакне за да можете прво да разберете.

Но, секогаш запомнете „практиката ги прави совршени и мажите и голферите“.

Основни чекори за правење голф замав

Прво, мора да го признаете фактот дека многу совети за голф не се компатибилни со секого, ова се некои општи совети кои приближно функционираат за сите, но не за секого.

Затоа, пробајте го секој совет и проценете кој работи за вас. И секогаш не заборавајте да играте голф уникатен.

1. Направете совршен стисок:

Започнете со правење совршен стисок, нема ништо друго освен единствен сет на правила дека ова е совршен метод за да го зафатите вашиот стисок, само разберете што ви е удобно.

Сепак, постојат многу техники достапни во голфот за да се постигне стисок и многу од нив работат за речиси сите почетници, што е: направете го вашиот стисок што е можно порелаксиран за да можете да го направите стрелецот побрз и уште поважно да обезбедите чист и јасен удар.

Многу голфери почетници генерално го стискаат стисокот толку негативно, што ги тера да ја изгубат моќта и на тој начин да ја пропуштат златната шанса совршено да го замавнуваат голфот.

2. Обрнете големо внимание на топката:

За да се посвети соодветно внимание на топката, треба да се знаат уште неколку основни потези. тоа е прво: Изградете многу добро усогласување со топката до вашето тело.

За да постигнете добар резултат, обидете се да го приспособите порамнувањето колку што е можно точно директно до топката, така што вашиот удар ќе биде оптимална сила и брзина што на крајот ќе донесе стабилност на топката за правилно замавнување.

Второ: вашето држење да биде како атлетско свиткување од зглобовите на колкот наместо од половината. Тоа не е нешто во кое некој ќе се истакне само со учење, освен со напорна пракса. Затоа не заборавајте да не го заокружувате грбот, држете го секогаш исправен.

Поврзани со: 7 совети што секој нов играч на голф треба да ги знае

3. Откријте ја најдобрата цел за себе:

Една од најпрепорачливите работи во голфот за да ви ја замавне топката е да ја откриете најдобрата цел за себе во која дефинитивно ќе се издигнете.

Ако имате многу специфична однапред одлучена цел што треба да ја следите, ќе го обезбедите вашето движење на држењето на телото, а исто така и вашиот удар што ќе предизвика вашата топка правилно да замавнува.

4. Обидете се да ја искористите вашата уметност на совршен мансарда во саксии:

Вообичаено, сите голфери се обидуваат да започнат со практикување шутеви со подем со цел да се чувствуваат удобно и сигурни за нивниот удар што е најголемиот мит.

Почетниците треба да ги избегнуваат овие снимки со мансарда, тие треба да започнат со практикување на ниски снимки што може да резултира со поголем замав отколку во лофтирани случаи.

Совет: Ако барате покривки за глава за вашите возачи, тогаш слободно проверете ја оваа веб-страница.

Поврзани со: 3 совети како да постигнете пониски резултати без да ја менувате вашата техника

5. Обидете се да избегнете директно замавнување од врвот:

Не обидувајте се да ја замавнувате топката над врвот, тоа ќе ви го прошири патот на замав кон надвор од очекуваниот. Овој тип на дефект на замавнување може да доведе до нерешено, лансирањето на топката за летање ќе биде уште подобро од горната страна.

6. Застанете додека ставате, обидете се да избегнувате слајдови:

За да се направи лулашка ставање, не мора да се биде професионалец, туку само да се удира со супер прецизност и совршена контрола пред себе. Само почнете да избегнувате благи лизгања од ваша страна, сите работи се речиси завршени.

Запомнете дека не е потребен голем напор за да ја ставите топката во дупката, само треба да бидете сигурни во вашата вештина и да се погрижите да ги разгледате сите горенаведени совети за да можете да се трансформирате од почетник во брз голф. ветеран.

И завршете го замавот со леснотија и самодоверба.