Under Armour HOVR Drive 2 Golf Shoes Review

HOVR Drive 2 се втората генерација на чевли од Under Armour.

HOVR Drive 2 се подобрена втора генерација на популарните чевли.

Under Armour HOVR Drive 2 голф чевли

Голф чевли Under Armour HOVR Drive 2 се нови и подобрени за 2022 година со поголема удобност, стабилност и перформанси од втората генерација.

Огромно популарен кога првпат беше објавен, HOVR Drive 2 е подобрен со амортизирање клучен елемент за да ви помогне да добиете уште повеќе од вашата игра.

Under Armour веруваат дека новата амортизација на UA HOVR помага да се пренесе енергијата низ лулашката за да се обезбеди поголема брзина, цело време, притоа додавајќи повеќе влечење и стабилност.

Што вели Under Armour за чевлите HOVR Drive 2:

„Клучот овде е амортизацијата UA HOVR – тоа не е само удобно, туку всушност враќа енергија. Додадете водоотпорна технологија за дишење и спремни сте да одите цела сезона.

„Поставувањето UA HOVR го поддржува природното движење на стапалото во нишалка за голф и помага да се елиминира ударот, додека обликуваната пета е анатомски дизајнирана за да ја подобри поддршката и одговарањето.

Under Armour HOVR Drive 2 голф чевли

„Украденото подножје EVA обезбедува поддршка за удобност при придвижување, и шила со ротационен отпор UA со понизок профил за хоризонтално влечење и удобност додека се лулате“.

Under Armour HOVR Drive 2 голф чевли Дизајн и карактеристики

Обувките Drive 2 HOVR се втората генерација на популарниот дизајн и Under Armour извлече уште повеќе предности во перформансите од овој модел.

Тие вклучуваат што Под Армур се однесуваат како HOVR поставување и амортизирање, кои не само што обезбедуваат удобност на патеката, туку нудат пренос на енергија преку лулашката.

Обувките за голф Drive 2 имаат и обликувана потпетица за подобрена потпора и вклопување и обликувано EVA подножје за дополнителна поддршка.

Under Armour HOVR Drive 2 Shoes

Надворешниот ѓон од TPU е издржлив и вклучува шила со ротациона отпорност на UA од понизок профил за подобрена влечна сила додека се лулате до максималната брзина на палецот.

Има и стратешки поставен штитник за пети со 3D принт за дополнителна издржливост и заштита.

Обувките HOVR Drive 2 дишат, лесни благодарение на горниот дел од микрофибер и водоотпорната мембрана.

Чевлите HOVR Drive 2 се достапни во бела/металик сива, црна/сива и сива/црна боја опции од големина 7-12.

Under Armour HOVR Drive 2 Shoes

Пресуда: Дали се добри чевлите Under Armour HOVR Drive 2?

Моделите HOVR се меѓу најпопуларните на пазарот и новиот дизајн Drive 2 го продолжува тој силен тренд.

Неверојатно удобни, лесни, издржливи и стилски за подигање, тие одговараат на сè што очекувате од чевли за голф Under Armour.

Drive 2s не се евтини, но имаат квалитет. Under Armour исто така ја подобрија стабилноста и перформансите од првата генерација.

Најчесто поставувани прашања

Колку чинат чевлите за голф Under Armour HOVR Drive 2?

Чевлите HOVR Drive 2 се продаваат на мало по цена од околу 140 фунти / 175 долари.

Кои опции за боја се достапни во чевлите за голф Under Armour HOVR Drive 2?

Чевлите HOVR Drive 2 се достапни во бела/металик сива, црна/сива и сива/црна боја опции од големина 7-12.

Дали чевлите за голф UA HOVR Drive 2 доаѓаат со гаранција?

Да. Доаѓаат со една година водоотпорна гаранција.