Jesteśmy już prawie ćwierć drogi w obecnym stuleciu i mamy wystarczającą perspektywę, aby określić najlepszych golfistów XX wieku.

Spośród wielu wspaniałych graczy wartych odnotowania, wybrałem tylko sześciu godnych tytułu „Największego Golfa XX wieku”.

Krótka lista golfistów jest wymieniona w kolejności ich kariery. Kogo oceniasz wyżej niż inni w argumentacji o tym, kto jest najlepszym graczem w golfa?

1. Harry'ego Vardona

Założyciel nowoczesnej gry, jego elegancki swing wciąż można zidentyfikować jako genezę wielkich swingów obecnych graczy.

Zdominował grę na początku wieku i wygrał sześć Otwarcie w Wielkiej Brytanii i jeden my otwarci. Zgłosił się tylko do trzech z nich, aw pozostałych był wicemistrzem, podczas gdy w jego epoce nie było mistrzostw PGA ani Masters.

Vardon cierpiał na wyniszczający przypadek gruźlicy w wieku 32 lat, który skutkował trwałymi drgawkami lub mógł wygrać dziesięć otwartych drzwi.

Jako postać globalna w swojej rozkwicie, bardziej niż ktokolwiek inny, przypisuje się mu rozwój gry w golfa w Ameryce.

2. Waltera Hagena

Chociaż Hagen nie zdobył rozgłosu poza społecznością golfistów tak jak pozostała piątka, jego osiągnięcia były równe ich.

Wygrał 11 głównych turniejów: pięć PGA, które odbyły się w formacie match play, cztery British Open i trzy US Open. Nie było mistrzów, dopóki nie skończył 44 lat.

Wygrał także pięć turniejów Western Open, mini-dur w swoim czasie, odpowiednik obecnych mistrzostw graczy.

3. Bobby'ego Jonesa

Jedyny amator z tej krótkiej listy, Jones zdołał pokonać największych profesjonalistów swojej epoki i wycofał się z gry w wieku 28 lat z czterema US Open, trzema British Open i został zwycięzcą oryginalnego Wielkiego Szlema.

Miało to miejsce w 1930 roku, kiedy wygrał US Open, British Open, US Amateur, British Amateur – osiągnięcie to nie jest prawdopodobne.

4. Bena Hogana

Prawdopodobnie najlepszy strzelec w historii gry, Hogan wygrał dziewięć głównych turniejów, karierowy wielki szlem, 64 Wycieczka PGA turnieje i cztery US Open, najtrudniejszy test golfa i wszystkie rozegrane podczas 36-dołkowych formatów finałowych.

Wielu przypisuje mu również piąty turniej US Open. USGA odwołało US Open w 1941 roku z powodu II wojny światowej. Jednak Hogan wygrał turniej rezerwowy, sponsorowany przez USGA i przebiegał jak mistrzostwa kraju, w tym rygorystyczne kwalifikacje, elitarne pole i tradycyjne miejsce Open.

Poważna kontuzja w wypadku samochodowym skróciła jego karierę.

5. Jacka Nicklausa

Nicklaus wygrał 18 głównych turniejów (najwięcej w historii), 73 turnieje PGA, był pięciokrotnie graczem roku i ośmiokrotnym zwycięzcą pieniężnym.

Wszystko to udało się osiągnąć pomimo rozegrania zmodyfikowanego harmonogramu tras koncertowych i oddania się rodzinie ponad życie w golfa.

6. Tiger Woods

Woods wygrał 15 turniejów głównych, 82 turnieje PGA, jest 11-krotnym graczem roku, 10-krotnym zwycięzcą pieniężnym i prawdopodobnie posiadał najbardziej kompletną grę ze wszystkich: moc, uderzanie piłką, mieszanie i puttowanie.

Urazy i decyzje dotyczące stylu życia przerwały mu drogę do rekordu głównych firm, co wydawało się nieuniknione na początku. Można jednak argumentować, że najbardziej produktywna kariera Tigera miała miejsce w 21st stulecie.

Jak dotąd Tiger zdominował pierwszą część 21st wieku, tak jak był jednym z największych golfistów XX wieku.

Inni wielcy gracze stulecia: Gene Sarazen, Sam Snead, Byron Nelson, Arnold Palmer, Gary Player, Tom Watson, Seve Ballesteros byli świetnymi graczami ze wspaniałymi historiami.