Cine sunt cei mai mari jucători de golf din toate timpurile? Dezbaterea va continua mereu, dar am avut o spărtură la primele șase GOAT ale noastre.

Pe cine apreciați mai mult decât ceilalți în argumentul pentru cine este cel mai mare jucător de golf?

Verdictul GolfReviewsGuide.com este în topul celor mai buni șase jucători de golf din toate timpurile.

1. Jack Nicklaus

Nicklaus a câștigat 18 competiții majore (cel mai mult vreodată), 73 Tur PGA evenimente, a fost jucătorul anului de cinci ori și de opt ori cel mai mare câștigător de bani.

Toate acestea au fost realizate în ciuda faptului că am jucat un program de turnee modificat și am amânat familia mai mult decât viața de golf.

2. Tiger Woods

Woods a câștigat 15 competiții majore, 82 de evenimente PGA Tour, este de 11 ori jucător al anului, de 10 ori câștigător de bani și poate deține cel mai complet joc dintre toate: putere, lovirea mingii, scrambling și putting.

Accidentele și deciziile legate de stilul de viață i-au întrerupt drumul către recordul majors care părea inevitabil de la început. Este puțin probabil să se întâmple acum, dar nu spune niciodată niciodată.

3. Ben Hogan

Probabil cel mai mare producător de lovituri din istoria jocului, Hogan a câștigat nouă competiții majore, Grand Slam al carierei, 64 PGA Tour evenimente și patru Deschiderea SUA, cel mai dur test de golf și toate jucate pe parcursul celor 36 de formate de finală de găuri.

Mulți îl creditează și cu un al cincilea US Open. USGA a anulat US Open în 1941 din cauza celui de-al Doilea Război Mondial. Cu toate acestea, Hogan a câștigat un eveniment de înlocuire, sponsorizat de USGA și a rulat ca un Campionat Național, inclusiv o calificare riguroasă, un teren de elită și un loc tradițional Open.

O accidentare majoră într-un accident auto a scurtat cariera lui Hogan.

4. Harry Vardon

Fondator al jocului modern, swing-ul său elegant poate fi încă identificat drept geneza marilor swing-uri ale jucătorilor actuali.

El a dominat jocul la începutul secolului și a câștigat șase Deschiderile britanice și un US Open. A intrat doar în trei dintre ele și a fost pe locul doi la celelalte două, în timp ce nu era un Campionatul PGA or masterat în epoca lui.

Vardon a suferit un caz debilitant de tuberculoză la 32 de ani, care a dus la tremor permanent sau ar fi putut câștiga zece deschideri.

O figură globală în perioada de vârf, mai mult decât oricine, el este creditat pentru dezvoltarea jocului de golf în America.

5. Walter Hagen

Deși Hagen nu și-a atins notorietate în afara comunității de golf ca și ceilalți cinci, realizările lui au fost egale cu ale lor.

A câștigat 11 competiții majore: cinci PGA, care s-au desfășurat toate în format de meci, patru British Open și trei US Open. Nu au existat Maeștri până la 44 de ani.

De asemenea, a câștigat cinci Western Open, un mini-major al zilei sale, echivalentul actualului Campionatul Jucătorilor.

6. Bobby Jones

Singurul amator din această listă scurtă, Jones a reușit să-i învingă pe cei mai mari profesioniști ai epocii sale și s-a retras din joc la 28 de ani cu patru US Open, trei British Open și a fost câștigătorul originalului Grand Slam.

Asta a venit în 1930 când a câștigat US Open, British Open, US Amateur, British Amateur - o realizare puțin probabilă din nou.