Salt la conținut
Acasă » Nick Bachem: Ce este în geantă

Nick Bachem: Ce este în geantă

Nick Bachem

Nick Bachem a obținut primul său turneu mondial DP când a revendicat titlul la Jonsson Workwear Open în martie 2023. O privire la Nick Bachem: What's In The Bag.

Germanul nu a câștigat încă de când a devenit profesionist în 2021, dar a realizat o rundă finală uimitoare cu opt sub egalitate pentru a câștiga Jonsson Workwear Open în Africa de Sud.

El a terminat evenimentul din patru runde cu 24 de sub egal la Steyn City din Johannesburg, câștigând titlul la patru lovituri de la duoul sud-african Hennie du Plessis și Zander Lombard.

Era doar al 12-lea lui DP World Tour începe să fi făcut pasul de la Challenge Tour.

Bachem a câștigat de trei ori ca amator la Pro Golf Tour înainte de a deveni profesionist și și-a câștigat locul în DP World Tour după ce a terminat pe locul 22 pe Drumul către Mallorca al Challenge Tour.

Înainte de victorie în Africa de Sud, Bachem s-a clasat pe locul 464 Clasamente mondiale de golf oficiale. A urcat pe locul 273 după victorie.

Ce este în geantă Nick Bachem (la Jonsson Workwear Open, martie 2023)

Conducător auto: Callaway Paradym Triple Diamond (10.5 grade) (Citiți recenzia)

Pădure: Callaway Paradym HL (16.5 grade) (Citiți recenzia)

Fiare de călcat: Callaway X Forged UT 21 (18 grade) și Callaway Apex MB 21 (4-fier la 9-Iron (Citiți recenzia)

wedges: Callaway Jaws Mack Daddy 5 (46 de grade, 50 de grade, 54 de grade și 58 de grade) (Citiți recenzia)

putter: Putter Odyssey Toulon Design Las Vegas

Minge: Titleist Pro V1x (Citiți recenzia)