Prejsť na obsah
Domov » Gary Woodland vyhral US Open 2019

Gary Woodland vyhral US Open 2019

US Open

Gary Woodland vyhral svoj prvý major po trojranovom víťazstve na US Open 2019 v Pebble Beach.

Woodland, trojnásobný víťaz PGA Tour, si do životopisu pridal major, keď skončil s výsledkom 13 pod, tri rany pred obhajcom titulu Brooksom Koepkom, ktorý sa uchádzal o historický hetrik na US Open.

Justin Rose, ktorý hral s Woodlandom vo finálovom páre, dokázal zahrať iba tri nad par a skončil na úrovni XNUMX pod par. Bývalý šampión bol delený na treťom mieste s Jonom Rahmom, Xanderom Schauffelom a Chezom Reaviem.

Rory McIlroy hrozil bojom o piaty major, ale skončil na nerozhodnom výsledku o deviate miesto.

Tiger Woods medzitým ukončil turnaj na nerozhodnom 21. mieste po neúspešnom návrate na scénu svojho prvého víťazstva na US Open v roku 2000.

Slová šampióna US Open

Woodland viedol o dve rany po 2. kole a o jednu ranu po 3. kole, no tlak, ktorý sa objavil pri hre s partnerom Justinom Roseom, sa po úvodnej jamke posledného kola posunul o podiel na čele.

Keď sa Rose vytratila, bol to Koepka, ktorý začal posledné kolo o štyri rany po Woodlande, vyhral a potom sa tesne priblížil na jednu ranu od vedenia. Na záverečných piatich jamkách však už ďalšie birdie nenašiel.

A 69-pod par XNUMX stačilo na víťazstvo na tri rany Woodlandovi, ktorý bol vysokoškolským basketbalistom predtým, ako sa sústredil na golf.

"Bolo to špeciálne," povedal Woodland. „Nikdy som si nemyslel, že sa turnaj skončil. Nikdy som sa nepozeral príliš dopredu. Akonáhle šiel pat na 18, nechal som zo seba vyjsť emócie. Je také zvláštne robiť to tu na Pebble Beach. Hral som, aby som vyhral."

Koepka tvorí históriu

Koepka sa uchádzal o to, aby sa stal len druhým mužom v histórii, ktorý skompletizoval hetrik víťazstiev na US Open.

To sa nepodarilo, no svetová jednotka vytvorila kus nechcenej histórie ako vôbec prvý hráč, ktorý v 60. rokoch odohral štyri kolá bez toho, aby vyhral US Open.

Teraz sú to druhé miesta na Masters aj US Open v tomto roku na oboch stranách víťazstva na minulomesačnom šampionáte USPGA.