Prejsť na obsah
Domov » Hideki Matsuyama vyhráva US Masters 2021 v Auguste

Hideki Matsuyama vyhráva US Masters 2021 v Auguste

Vlajka majstrov

Hideki Matsuyama sa stal prvým japonským golfistom, ktorý vyhral Masters, keď si udržal víťazstvo na jednu ranu v Auguste.

Bolo to historické víťazstvo, keďže Matsuyama sa stal nielen prvým japonským víťazom US Masters, ale aj prvým mužským hráčom z Japonska, ktorý vyhral major.

V poslednom kole za 73, teda jeden nad par, skončil Matsuyama týždeň s výsledkom 10 pod par. Stačilo zakončiť ranu pred Willom Zalatorisom, ktorý strelil vo finálovom kole dva pod, aby skončil na druhom mieste so snom. Majstri USA Výsledok v roku 2021 pri jeho debute.

Triple-bogey na 16. priečke stálo Xandera Schauffeleho jeho šancu na prvý veľký turnaj, keď skončil tri rany bez rozdielu na sedem. Bol delený na treťom mieste s bývalým šampiónom Masters Jordanom Spiethom.

Reakcia majstrov USA Hideki Matsuyama 2021

"Som naozaj šťastný," povedal Matsuyama. „Na zadnej deviatke mi naozaj nezačali nervy, bolo to hneď od začiatku a až do posledného patu.

„Celou cestou som na nich [priateľov a rodinu] myslel. Som naozaj šťastný, že som za nich hral dobre.

"Dúfam, že budem priekopníkom a mnoho ďalších japonských hráčov bude nasledovať a som rád, že môžem otvoriť stavidlá."

„Je vzrušujúce pomyslieť si, že v Japonsku sa dnes pozerá veľa mladých ľudí. Dúfajme, že o päť, desať rokov, keď trochu zostarnú, budú niektorí z nich súťažiť na svetovej scéne."

Ako Matsuyama vyhral Masters 2021

Tretie kolo 65 pod sedem menej pripravilo Matsuyamu o víťazstvo. Finálový deň začal s bilanciou 11 pod, štyri rany mimo poľa.

Matsuyama sa v poslednom kole dostal pod 13, než zakolísal a vkĺzol do pazúrov naháňajúceho sa balíka.

Ale svetová 25 Oficiálne svetové rebríčky golfov mal double bogey na 16., v rovnakom čase, keď Shauffele zahral svoje vlastné triple bogey, aby odovzdal záblesk nádeje debutantovi Zalatorisovi.

S náskokom dvoch rán, ktorý klesol pred posledným, si Matsuyama mohol dovoliť bogey na 18-ke, čím si zapečatil prvé zelené sako a pridal sa k najvyššiemu amatérskemu titulu, ktorý vyhral v Auguste pred 10 rokmi.

Jon Rahm predviedol najlepšie nedeľné kolo so skóre 66 pod XNUMX, čím sa celkovo zvýšil na piate miesto z celkového počtu XNUMX pod.