Prejsť na obsah
Domov » Charl Schwartzel vyhral turnaj LIV Golf Invitational London

Charl Schwartzel vyhral turnaj LIV Golf Invitational London

Golf Charl Schwartzel LIV

Charl Schwartzel sa zapísal do histórie ako víťaz vôbec prvého turnaja LIV Golf Invitational London v klube Centurion.

Juhoafričan, hlavný víťaz, ktorý vyhral Masters v roku 2011, skončil na 54-jamkovom turnaji na úrovni XNUMX pod par a o bod porazil krajana Hennieho du Plessisa.

Schwartzel sa tak stal prvým víťazom na novom Golfový zájazd LIV, a ukončil tak viac ako šesťročné sucho od jeho posledného víťazstva v kariére.

"Naozaj som chcel opäť vyhrať," povedal Schwartzel. „Posledných pár rokov som veľmi tvrdo pracoval a objavili sa známky dobrého golfu a jednoducho som nebol schopný byť v spore.

„Hennie hral naozaj dobrý golf, dával dobré údery a vyvíjal tlak. Takže viete, mohli ste vidieť, že to bolo tak trochu na konci dostať sa do domu. Nemôže byť viac spokojný a šťastný z toho, ako to dnes dopadlo.“

Charl Schwartzel LIV Golf Invitational Payday

37-ročný Schwartzel si užil svoj najväčší výplatný deň v kariére, keď získal individuálnu cenu 4 milióny dolárov, ktorú ponúka Centurion Club.

Schwartzel's Stingers GC tiež vyhral tímovú súťaž a cenu 3 milióny dolárov si rozdelili štyria členovia tímu.

Du Plessis, kapitán Louis Oosthuizen a Branden Grace tiež získali podiel z tímovej ceny ako štyria členovia juhoafrických Stingers GC.

Stingers skončili s náskokom 14 rán pred Crushers GC, ktorí skončili s mínusom šesť. Majesticks GC bol tretí na päť pod par a Torque GC o dve rany ďalej na štvrtom mieste.