Prejsť na obsah
Domov » Najlepší golfisti 20. storočia (6 NAJLEPŠÍCH všetkých čias)

Najlepší golfisti 20. storočia (6 NAJLEPŠÍCH všetkých čias)

Tiger Woods

Sme takmer v štvrtine cesty cez súčasné storočie a máme dostatok perspektívy na určenie najväčších golfistov 20. storočia.

Spomedzi mnohých skvelých hráčov, ktorí stoja za zmienku, som určil iba šesť hodných titulu „Najväčší golfista 20. storočia“.

Užší zoznam golfistov je uvedený v poradí podľa ich kariéry. Koho hodnotíte vyššie ako ostatných v argumente o tom, kto je najlepším hráčom golfu?

1. Harry Vardon

Zakladateľ modernej hry, jeho elegantný švih možno dodnes identifikovať ako genézu skvelých švihov súčasných hráčov.

Na začiatku storočia dominoval v hre a vyhral šesť British Opens a jeden US Open. Prihlásil sa len do troch z nich a v ďalších dvoch skončil na druhom mieste, zatiaľ čo v jeho ére nebolo PGA Championship ani Masters.

Vardon utrpel vo veku 32 rokov oslabujúci prípad tuberkulózy, ktorý vyústil do trvalého chvenia alebo mohol vyhrať desať otvorení.

Celosvetová osobnosť počas svojich najlepších rokov sa viac ako ktokoľvek iný zaslúžil o rozvoj golfu v Amerike.

2. Walter Hagen

Hoci Hagen nedosiahol slávu mimo golfovej komunity ako ostatní piati, jeho úspechy boli rovnaké ako ich.

Vyhral 11 veľkých turnajov: päť PGA, ktoré sa všetky konali formou zápasu, štyri British Open a tri US Open. Do jeho 44 rokov neboli žiadni majstri.

Vyhral tiež päť Western Open, mini-major svojej doby, ekvivalent súčasného Players Championship.

3. Bobby Jones

Jediný amatér z tohto užšieho výberu Jones dokázal poraziť najväčších profesionálov svojej éry a odstúpil z hry vo veku 28 rokov so štyrmi US Open, tromi British Open a stal sa víťazom pôvodného grandslamu.

To prišlo v roku 1930, keď vyhral US Open, British Open, US Amateur, British Amateur – úspech nie je pravdepodobný.

4. Ben Hogan

Hogan, pravdepodobne najväčší strelec v histórii hry, vyhral deväť veľkých turnajov, kariérny grandslam, 64. Prehliadka PGA podujatia a štyri US Open, najtvrdšia skúška golfu a všetky hrané počas 36-jamkových finálových formátov.

Mnohí mu pripisujú aj piate US Open. USGA zrušila US Open v roku 1941 kvôli druhej svetovej vojne. Hogan však vyhral náhradné podujatie sponzorované USGA a prebiehalo ako národný šampionát, vrátane prísnej kvalifikácie, elitného poľa a tradičného otvoreného miesta.

Kariéru mu skrátilo vážne zranenie pri autonehode.

5. Jack Nicklaus

Nicklaus vyhral 18 veľkých turnajov (najviac v histórii), 73 turnajov na PGA, päťkrát bol hráčom roka a osemnásobným víťazom na prvom mieste.

To všetko sa podarilo aj napriek tomu, že sme odohrali upravený plán turné a oddali sa rodine pred golfovým životom.

6. Tiger Woods

Woods vyhral 15 veľkých turnajov, 82 turnajov PGA, je 11-násobným hráčom roka, 10-násobným popredným peňažným víťazom a pravdepodobne ovládal najkompletnejšiu hru zo všetkých: sila, údery do loptičky, scrambling a puttovanie.

Zranenia a rozhodnutia o životnom štýle prerušili jeho cestu k rekordu veľkých spoločností, čo sa na začiatku zdalo nevyhnutné. Dá sa však tvrdiť, že Tigerova najproduktívnejšia kariéra sa odohrala v 21st storočia.

Tiger zatiaľ ovládol prvú časť 21st storočia, rovnako ako bol jedným z najväčších golfistov 20. storočia.

Ďalší veľkí hráči storočia: Gene Sarazen, Sam Snead, Byron Nelson, Arnold Palmer, Gary Player, Tom Watson, Seve Ballesteros boli všetci skvelí hráči so skvelými príbehmi.