Robert MacIntyre vyhráva ocenenie nováčik roka

Európske turné

Robert MacIntyre bol po pamätnej prvej sezóne korunovaný za nováčika roka na European Tour.

Ľavák si v roku 2019 získal množstvo obdivovateľov, keď vtrhol na scénu na Európske turné.

MacIntyrovo vyrovnané 14. miesto na turnaji DP Tour Championship na The Earth Course v Dubaji, ktorý sa končil sezónu, stačilo na to, aby odrazil výzvu Američana Kurta Kitayamu v pretekoch o cenu.

súvisiace: Čo je v taške Roberta MacIntyra?

"Mojím cieľom na sezónu bolo udržať si kartu," povedal MacIntyre. „Ale keď som sa priblížil na British Masters, otvorilo mi to oči do sveta golfu.

"Uvedomil som si, že tu môžem súťažiť a samozrejme, že som dosiahol ďalšie dobré výsledky na väčších podujatiach." Som absolútne šťastný, že sezóna sa konečne skončila a teším sa, že si to všetko zopakujem v budúcej sezóne."