Przejdź do treści
Strona główna » Lee Westwood wygrywa tytuł Race To Dubai w 2020 roku

Lee Westwood wygrywa tytuł Race To Dubai w 2020 roku

Lee Westwood zdobył tytuł Race To Dubai po raz trzeci w swojej karierze po tym, jak zajął drugie miejsce w kończącej sezon imprezie European Tour, DP World Tour Championship.

Westwood został również ukoronowany zdobywcą European Tour Order of Merit w 2000 i 2009 roku.

47-letni Anglik udowodnił, że pozostało mu mnóstwo życia w trasie, zajmując drugie miejsce w mistrzostwach DP World Tour Championship na tyle, by zdobyć tytuł Westwooda na cały sezon.

Matt Fitzpatrick odniósł zwycięstwo w ostatnim wydarzeniu sezonu, kończąc tydzień poniżej 15 lat na Earth Course w Dubaju.

Westwood był jednorazowy dryfując na 14-under par, wynik, który wystarczył, aby zdobyć mu Wyścig do Dubaju 2020 Tytuł.

Pokonał Amerykanina Patricka Reeda, który prowadził na liście punktów w finałowym turnieju, ale przegrał po tym, jak zajął trzecie miejsce w DP World Tour Championship z wynikiem 13-under.

Odnosząc się do zrestrukturyzowanego sezonu z powodu koronawirusa, Westwood powiedział: „To był dziwny sezon z wielu powodów.

„European Tour wykonało niesamowitą robotę, rozpoczynając sezon od lipca i organizując turnieje co tydzień.

„Minęło 20 lat, odkąd siedziałem tam w Valderrama, aby zdobyć Order Zasługi, tak jak wtedy.

„Nie jest już łatwiej, nie staję się coraz młodszy. Miałem mały problem z plecami i prawie mnie to kosztowało w tym tygodniu – w poniedziałek nie wiedziałem, czy będę grać.

„Po prostu lubię grać w golfa przeciwko tym wspaniałym młodym graczom – te dzieciaki są teraz takie dobre. Matt czuje się, jakby był tu od lat, ale wciąż ma około 20 lat i skończył tam jak zawodowiec.

Drugie miejsce Westwooda daje mu awans na 36. miejsce w Oficjalne światowe rankingi golfa.