BMW International Open Live Stream – Како да гледате

Гледајте ја целата акција од BMW International Open во 2022 година во живо.

Како да го гледате голфот на BMW International Open во 2022 година во живо.

Меѓународно отворено знаме на BMW

Голфот на BMW International Open за 2022 година се одржува од 23 до 26 јуни. Гледајте пренос во живо на BMW International Open на целата акција од настанот DP World Tour.

BMW International Open е 16-ти настан на Светска турнеја DP 2022 година сезона бидејќи акцијата се враќа од еднонеделна пауза додека се одржуваше УС Опен.

Турнирот се одржува во голф-клубот Минхен Ајхенрид уште еднаш за 2022 година со местото на одржување на последните две изданија.

Виктор Ховланд е актуелен шампион откако го освои турнирот во 2021 година.

Настанот првпат се приклучи на европската турнеја во 1989 година и беше одржан во Келн во голф-клубот Гут Лархенхоф и претходно во клубот Сент Еурах Ланд-и-Голф јужно од Минхен.

Поранешните победници на BMW International Open се Пол Азингер, Сенди Лајл, Колин Монтгомери, Томас Бјорн, Џон Дејли, Ли Вествуд, Мигел Анхел Хименез, Хенрик Стенсон, Мартин Кајмер, Ерни Елс и Ховланд.

Можете да гледате пренос во живо и да ја гледате целата драма која се одвива во текот на четирите дена од BMW International Open Golf.

Каде да го гледате BMW International Open & Broadcast Details

Главни радиодифузери:

Соединетите Американски Држави и Канада - Голф канал
Обединето Кралство - Скај Спорт

Други земји:

Австралија – Кајо
Јужна Африка – Супер спорт

BMW Меѓународен отворен формат и распоред

Скандинавскиот мешан голф ќе се игра во четири кола / 72 дупки во голф-клубот München Eichenried во Германија. Има засек на сцената со 36 дупки.

  • Ден 1 – четврток, 23 јуни
  • Ден 2 - петок, 24 јуни
  • Ден 3 – сабота, 25 јуни
  • Ден 4 – недела, 26 јуни

Турнирот носи награден фонд од 2,000,000 евра.