AT&T Бајрон Нелсон во живо - Како да гледате

Гледајте ја целата акција од AT&T Бајрон Нелсон во 2022 година во живо.

Каде да го гледате AT&T Бајрон Нелсон во живо.

Знаме на AT&T Бајрон Нелсон

AT&T Бајрон Нелсон од 2022 година се одржува од 12-15 мај на TPC Craig Ranch. Гледајте пренос во живо на AT&T Бајрон Нелсон на целото дејство од настанот PGA Tour.

Настанот беше дел ПГА турнеја од првото деби во 1944 година кога е познато како Тексас Виктори Опен и го освои човекот по кој го носи името - Бајрон Нелсон.

Бајрон Нелсон се игра на ранчот ТПЦ Крег во Далас, Тексас, откако беше префрлен на местото за прв пат во 2021 година.

КХ Ли е бранителот на титулата кој стана најновиот победник на настанот во 2021 година.

Турнирот претходно беше познат како Тексас Виктори Опен, Далас Инвиташн, Далас Стогодишник Опен, Тексас меѓународен опен, Далас Опен Покана, Бајрон Нелсон Голф Класик, ГТЕ Бајрон Нелсон Голф Класик, Веризон Бајрон Нелсон Класик, ЕДС Бајрон Нелсон првенство и ХП Бајрон Нелсон првенство.

Поранешните добитници на Бајрон Нелсон го вклучуваат самиот човек, Сем Снед, Бен Хоган, Џек Никлаус, Том Вотсон, Реј Флојд, Фред Парови, Пејн Стјуарт, Ник Прајс, Ерни Елс, Фил Микелсон, Тајгер Вудс, Серџо Гарсија, Адам Скот и Џејсон Ден.

Можете да гледате пренос во живо и да ја гледате целата драма која се одвива во текот на четирите дена од AT&T Бајрон Нелсон.

Каде да го гледате AT&T Бајрон Нелсон во живо и детали за емитување

Главни радиодифузери:

Соединетите Американски Држави и Канада - Голф канал, ESPN +, КБС & Ен-Би-
Обединето Кралство - Скај Спорт

Други земји:

Албанија – Еуроспорт
Ерменија – Еуроспорт
Австралија – Кајо
Азербејџан – Еуроспорт
Белорусија – Еуроспорт
Босна – Еуроспорт
Бугарија – Еуроспорт
Хрватска – Еуроспорт
Кипар – Еуроспорт
Чешка – Дискавери и Еуроспорт
Данска – Еуроспорт
Естонија – Еуроспорт
Грузија – Еуроспорт
Грција – Дискавери и Еуроспорт
Унгарија – Еуроспорт
Израел – Еуроспорт
Италија – Еуроспорт
Казахстан – Еуроспорт
Косово – Еуроспорт
Киргистан – Еуроспорт
Латвија – Еуроспорт
Литванија – Еуроспорт
Македонија – Еуроспорт
Малта – Еуроспорт
Молдавија – Еуроспорт
Црна Гора – Еуроспорт
Норвешка – Еуроспорт
Португалија – Еуроспорт
Романија – Еуроспорт
Русија – Еуроспорт
Србија – Еуроспорт
Словачка – Еуроспорт
Словенија – Еуроспорт
Јужна Африка – Супер спорт
Таџикистан – Еуроспорт
Турција – Дискавери и Еуроспорт
Украина – Еуроспорт
Узбекистан – Еуроспорт

AT&T Бајрон Нелсон голф формат и распоред

Бајрон Нелсон ќе се игра во текот на четири кола / 72 дупки на ранчот пар-72 ТПЦ Крег во Далас, Тексас, со прекин по воведните две кола.

  • Ден 1 – четврток, 12 мај
  • Ден 2 - петок, 13 мај
  • Ден 3 – сабота, 14 мај
  • Ден 4 – недела, 15 мај

Турнирот носи вкупен награден фонд од 9,100,000 УСД.