Преглед на чевли за голф Stuburt Urban Flow без шилести

Палетата Urban Flow на Stuburt е атрактивна обувка без шилци во три бои

Stuburt Urban Flow е чевли за голф без шилести.

Stuburt Urban Flow чевли

Обувките за голф Stuburt Urban Flow Spikeless се атрактивна летна опција што на голферите ќе им биде прифатлива и удобна подеднакво.

Чевлите Urban Flow се одликува со комфорен горен дел од технички микрофибер, обложена јака и јазик за максимална удобност и има контурна форма на стапалото кое е последно до огледало.

Достапни во три опции на бои - црна, тегет или светло сива - чевлите без шилци Stuburt се импресивно стилски производ кој изгледа одлично и на патеката и надвор од него.

Што велат Stuburt за чевлите Urban Flow Spikeless:

„Овој современ чевел за голф дава лежерен и трендовски изглед без да се жртвува перформансите или удобноста…

„...благодарение на мемориските карактеристики на горниот дел од меките микрофибер, употребата на контурирана последна што ја отсликува формата на стапалото, технологијата Stuburt перница, лесниот среден ѓон и гумениот надворешен ѓон со висок стисок“.

Stuburt Urban Flow чевли

Поврзани со: Преглед на зимските чизми за голф Stuburt Evolve Sport II

Дизајн и функција за чевли без шилести на Stuburt Urban Flow

Stuburt ги опишува чевлите Urban Flow како дизајн инспириран од улица и токму тоа е она што тие го испорачуваат - стил на и надвор од патеката.

Погодни за сувите летни месеци, тие имаат издржлив надворешен ѓон без шилци што може да се користи на теренот или во клубот потоа.

Обувките се карактеризираат и со лесен среден ѓон од EVA пена за импресивна удобност и долготрајно амортизирање.

Горниот дел од микрофиберот што дише обезбедува многу поддршка, а во исто време гарантира дека моделот Urban Flow е лесен без разлика дали се користи на патеката или надвор од него.

Stuburt Urban Flow чевли

Пресуда: Дали се добри чевлите за голф Stuburt Urban Flow без шилести?

Големата позитива за овие чевли е тоа што тие несомнено ја надминуваат нивната цена, бидејќи се продаваат како едни од најевтините летни чевли таму.

Не погрешно мислите дека тие се со низок квалитет и нема да траат долго кога се продаваат по цена од околу 30-40 фунти за пар.

Urban Flow е издржлив и сигурно може да издржи неколку летни голф. Најпријатно е колку се лесни на патеката.

Најчесто поставувани прашања

Колку чинат чевлите за голф Stuburt Urban Flow?

Копачките за голф без шилци се продаваат на мало од околу 30-40 фунти за пар.

Кои бои се достапни во чевлите за голф без шилести Stuburt Urban Flow?

Чевлите се достапни во три опции на бои - црна, темносива или светло сива.