Женски ирски отворен пренос во живо на KPMG (Како да гледате и СТРИМ)

Гледајте ја целата акција од Ирскиот опен за жени во 2022 година во живо.

Како да го гледате голфот на Ирскиот опен за жени на KPMG 2022 година од замокот Дромоланд.

Замокот Дромоланд Слика: Голф Дромоленд

Ирскиот опен за жени на КПМГ 2022 година се одржува од 22 до 25 септември во замокот Дромоланд. Гледајте а Ирски опен за жени пренос во живо на целата акција.

Женскиот Ирски Опен се враќа за да биде дел од Дами европска турнеја сезона за прв пат од 2012 година.

Ирскиот опен беше дел од календарот ЛЕТ помеѓу 1994-2003 и повторно од 2008-2012 година како подготовка за замокот Килин кој ќе го одржи 2011 г. Чаша Солхајм.

Ирскиот опен за жени на КПМГ се враќа во 2022 година и се игра во замокот Дромоланд во Њумаркет-он-Фергус, Република Ирска.

Турнирот претходно се одржа во замокот Сент Маргарет, Сити Вест и Лутрелстаун во Даблин, Балилифин и Летеркени во Донегал, Фејтлег во Ватерфорд, Киларни во Кери, Портмарнок Линкс во Фингал и замокот Килин во Мит.

Поранешните победници на Ирскиот опен за жени се Лора Дејвис, Алисон Николас, Софи Густафсон, Сузан Петерсен и Катриона Метју.

Можете да гледате пренос во живо и да ја гледате целата драма која се одвива во текот на четирите дена од КПМГ Женскиот Ирски Опен.

Каде да го гледате преносот во живо и Детали за емитување на ирскиот отворен на KPMG за жени

Главни радиодифузери:

Соединетите Американски Држави и Канада - Голф канал
Обединетото Кралство и Ирска - Скај Спорт

Други земји:

Алжир - Спортски канал во Дубаи
Австрија – Sky Sport & Golf.de
Австралија – Фокс спортс
Бахреин - спортски канал во Дубаи
Белгија – Discovery+ и GOLFTV
Чад - спортски канал во Дубаи
Кина – голф канал Кина
Коморските Острови
Чешка – О2 ТВ Спорт
Данска – Discovery+ и GOLFTV
Џибути - спортски канал во Дубаи
Египет - Спортски канал во Дубаи
Финска – Нелонен и Рууту
Франција – Канал за голф Франција
Германија – Sky Sport, Skysport.de и Golf.de
Исланд – Стод 2
Иран - спортски канал во Дубаи
Ирак - спортски канал во Дубаи
Италија – Discovery+ и GOLFTV
Јордан - Спортски канал во Дубаи
Кувајт - Спортски канал во Дубаи
Либан - спортски канал во Дубаи
Либија - спортски канал во Дубаи
Мавританија - спортски канал во Дубаи
Мароко - Спортски канал во Дубаи
Холандија – Discovery+ и GOLFTV
Нов Зеланд – SPARK
Норвешка – Discovery+ и GOLFTV
Оман - Спортски канал во Дубаи
Палестина - спортски канал во Дубаи
Катар - спортски канал во Дубаи
Саудиска Арабија - спортски канал во Дубаи
Сомалија - спортски канал во Дубаи
Јужна Кореја – SPOTV
Шпанија – Movistar Golf & Teledeporte Andalucia TV
Судан - спортски канал во Дубаи
Сирија - спортски канал во Дубаи
Шведска – Discovery+ и GOLFTV
Швајцарија – Sky Sport & Golf.de
Тајланд – TrueSports
Тунис - спортски канал во Дубаи
ОАЕ - Спортски канал во Дубаи
Јемен - Спортски канал во Дубаи

Формат и распоред за женски ирски отворен голф

Отвореното првенство на Ирска за жени на КПМГ ќе се игра во четири кола / 72 дупки во замокот Дромоланд во Њумаркет-он-Фергус, Република Ирска. Има рез по 36 дупки.

  • Ден 1 – четврток, 22 септември
  • Ден 2 – петок, 23 септември
  • Ден 3 – сабота, 24 септември
  • Ден 4 – недела, 25 септември

Турнирот носи вкупен награден фонд од 400,000 евра.