Пренос во живо на женското првенство на пеликан од 2022 година (како да се гледа)

Watch all of the action from the 2022 Pelican Women’s Championship live.

Како да го гледате женското првенство на пеликан во 2022 година преку Интернет.

Знаме на женското првенство на пеликан

The 2022 Pelican Women’s Championship takes place from November 10-13 at Pelican Golf Club. Watch a Pelican Women’s Championship live stream of all the action.

Турнирот кој е дел од 2022 г Турнеја LPGA season, is being played at Pelican Golf Club in Tampa, Florida, United States.

The Pelican Women’s Championship was first held in 2020 and this will be the third time it has been staged,

Нели Корда е актуелен шампион по победата во 2021 година.

Kim Sei-young was the inaugural winner of the event in 2020 when it first joined the LPGA Tour.

You can watch a live stream and watch all of the drama unfold across four days of the Pelican Women’s Championship golf.

Поврзани со: Најдобри терени за голф во Флорида

Where to watch the Pelican Women’s Championship Live Stream & Broadcast Details

Главни радиодифузери:

Соединетите Американски Држави и Канада - Голф канал
Обединето Кралство - Скај Спорт

Други земји:

Австралија – Фокс спортс
Белгија/Холандија – Ziggo Sport
Чешка / Унгарија / Романија – голф канал CZ
Кина – iQiyi
Франција – Канал за голф СР
Германија/Австрија/Швајцарија – XYZ Sports
Хонг Конг - Сега ТВ
Исланд – Стод2
Индија – Golf.tv
Јапонија - WOWOW
Кореја – JTBC Golf
Латинска Америка – Golf.tv
Малезија - Астро
Блискиот Исток – Golf.tv
Нов Зеланд - ТВ Скај
Португалија – Спорт ТВ
Скандинавија – ТВ3 спорт
Сингапур - Star Hub
Јужна Африка – Супер спорт
Шпанија – Мовистар Плус
Тајван - Спортска екипа
Тајланд - голф канал

Pelican Women’s Championship Golf Format & Schedule

The Pelican Women’s Championship will be played over four rounds / 72 holes at Pelican Golf Club in Tampa, Florida, United States.

  • Ден 1 – четврток, 10 ноември
  • Ден 2 - петок, ноември 11
  • Ден 3 – сабота, 12 ноември
  • Ден 4 – недела, 13 ноември

Турнирот носи вкупен награден фонд од 2,000,000 УСД.