Преглед на Zebra Putters

Zebra Putters се враќаат со четири нови модели за 2022 година

Четири нови фрлачи се пуштени додека се враќа Зебра голф.

Зебра путерс

Иконите Zebra Putters се враќаат со брендот вратен во живот по повеќе од 20 години. Лансирани се четири фрлачи во новата палета на Zebra.

Популарен победнички играч на турнеја во 1970-тите, 1980-тите и 1990-тите, името Зебра беше откинато од Golf Brands Inc. со седиште во Велика Британија и четири нови фрлачи дизајнирани за 2022 година.

Со познат изглед на ставачите кои му помогнаа на Реј Флојд да победи на Мастерс во 1976 година, а Ник Прајс победи на Отвореното првенство во 1994 година, новите Zebra Putters ги прикажуваат моделите AIT1, AIT2, AIT3 и AIT4 во повторното лансирање во 2022 година.

Историја на Zebra Putters

Zebra Putters за прв пат беа лансирани во 1976 година како еден од првите дизајни во облик на чекан кои сега се толку популарни.

Дизајнерите во тоа време создадоа носачи со необичен систем за прилагодување на тежината за да одговараат на потребите на голферите и вградија уникатно помагало за порамнување на црно-белите ленти (од каде што доаѓа името на зебрата).

Реј Флојд имаше Зебра во торбата кога го освои Мастерсот во 1976 година, а Ник Прајс исто така користеше рамен стап за да победи на отвореното првенство во 1994 година во Тарнбери.

По неколку децении надвор од центарот на вниманието, Zebra беше повторно лансиран под новата сопственост на Golf Brands Inc.

Поврзани со: Најдобри играчи за 2022 година

Што вели Зебра за новите фрлачи од 2022 година:

„Две години во изработка, и со дизајнерски придонес од некои од најискусните дизајнери на фрлач во бизнисот, најновите модели што го носат иконското име Зебра се реизмислени за 21 век со висококвалитетни компоненти и елементи на дизајн што ги подобруваат перформансите.

„Интегрален дел на повторното лансирање беше Аусти Ролинсон, долгогодишниот гуру за фрлање на Одисеја, кој се консултираше за дизајните со цел да се создаде идеална рамнотежа помеѓу усогласувањето, простувањето, тежината, чувството и тркалањето за да им помогне на сите играчи на голф да го дадат најдоброто од себе.

„Она кон што се стремевме со новиот асортиман беше да го одржиме класичниот изглед, така што кога ќе го подигнете апаратот веднаш ќе знаете дека е Зебра, а потоа ја користевме сета најнова технологија и дизајн на располагање за да го направиме најдоброто. ниво.

Зебра путерс

„Работејќи со Austie, создадовме опсег што изгледа како што треба да игра зебра и му нуди на играчот на голф избор на форми на глави кои обезбедуваат спој на сите клучни категории на перформанси.

„Искористувајќи го целото импресивно дизајнерско наследство на Zebra, вклучително и системот за порамнување со риги, кој победи на големиот врв, новата гама има четири модерни форми на глави, вклучувајќи заоблен чекан (AIT 1), ограда (AIT 2), прирабница со високо ниво на МВР (AIT 3). ), и сечило со широко тело (AIT 4), за да одговараат на секој удар и на секој тип на играч на голф“.

Дизајн и карактеристики на Zebra Putters

Сите новите Zebra Putters за 2022 година го носат името AIT, кое е родено од клучниот дизајнерски елемент.

Секој од четирите нови ставачи е ригорозно тестиран со користење на компјутерски генерирана технологија за вештачка интелигенција (AIT) за да се создаде совршен дизајн.

AIT се користеше за да се подобри ударот на влошката за лице, која е жлебна за да се создаде максимално вртење одозгора и напред тркалање, да се направи совршена форма на главата на чекан и да се стават MOI и CG на точка за совршени перформанси низ целиот опсег.

Секој модел има уникатни линии за порамнување на зебрата на главата за фрлање, како и прилагодлива технологија за тежина со опции за замена на 10 g, 15 g или 20 g за да се создаде тешка глава.

Сите четири модели се опремени и со стабилни скалести вратила KBS и рачка за пиштол со средна големина Winn VSN.

Zebra AIT 1 Putter Review

Zebra AIT1 Putter

AIT1 е заоблен чекан и во голема мера се заснова на оригиналниот дизајн на Зебра кој првпат беше лансиран во 1970-тите.

Урамнотежено лице има преголема глава што помага да се зголеми МВР и да се додаде максимално простување на зелените.

Поставувачот AIT #1 има плоча во облик на потковица на ѓонот на класецот за да помогне во намалувањето на CG.

Стандардно тежи 355 g, носачот има две тегови од 15 g во палецот и петицата. Тие може да се заменат со големи тежини ако претпочитате поголема стабилност.

AIT1 е достапен во должина од 33 инчи, 34 инчи и 35 инчи, има поместување од 0.75 инчи и се продава во десни и леви модели.

Zebra AIT2 Putter Review

Zebra AIT2 Putter

Моделот број 2 во серијата е дизајн на огради и нов додаток во гамата за 2022 година.

Зебра ги користеше оградите за да ја преместат тежината на периметарот на ова фрлач и значително да го зголемат МВР за постабилни глави на клубови на кое било растојание.

Тежината на оваа машина е и 355 g, но може да се прилагоди преку тегови на ѓонот, додека доаѓа во должина од 33 инчи, 34 инчи и 35 инчи, има поместување од 0.75 инчи и се продава во десни и леви модели.

Zebra AIT3 Putter Review

Zebra AIT3 Putter

Поставувачот AIT 3 е опишан како модел на прирабница со високо ниво на МВР со простување во кофата за да ви помогне да отворите повеќе места.

Тој е модерен чекан во дизајн и има шуплив центар.

Носачот бр. 3 има четири порти за тежина на ѓонот на главата и R&D резултираше со нивно поставување напред и на надворешните рабови за да се зголеми МВР.

Крајниот резултат во врвна рамнотежа на клупската глава која останува поквадратна во текот на ударот со топката.

Најскапата од четирите опции, AIT3 тежи 355 g, доаѓа во должина од 33 инчи, 34 инчи и 35 инчи, има поместување од 0.75 инчи и се продава во десни и леви модели.

Zebra AIT4 Putter Review

Zebra AIT4 Putter

Поставувачот AIT 4 е сечило со широко тело и најтрадиционален од четирите модели, што го прави привлечен за широк спектар на голфери.

Поставувачот е со тежина до пети и нуди простување поврзано со чеканчиња, но во форма на сечилото за очи.

Со тежина од 350 g, полесната глава за фрлање дозволи тежината да се премести во палецот и петицата за неверојатно избалансирани опции.

AIT4 има целосно поместување и закачување на прстите од 25 степени, доаѓа во должина од 33 инчи, 34 инчи и 35 инчи и е достапни опции од десната и левата страна.

Најчесто поставувани прашања

Кој е датумот на објавување на Zebra Putters?

Сега се достапни само во ОК.

Колку чинат Zebra Putters?

Поставувачите се разликуваат по цена. Моделите AIT1 и AIT2 се продаваат на мало по 179.99 фунти, AIT3 е по цена од 199.99 фунти, а AIT4 е најевтин од 159.99 фунти.

Кој е најдобриот зебра фрлач?

Сите тие се стилски и импресивни чеканчиња кои се грижат за различните преференции во однос на стилот и големината на главата за фрлање. Можете да очекувате исти перформанси кои и да ги купите. Ставачите имаат прилагодливи тежини за секаква приспособливост за да одговараат на вашите барања.

Дали ставачите на зебра доаѓаат со гаранција?

Да. Тие доаѓаат со 30-дневна гаранција за враќање на парите.